Голова НБУ розповів, що буде з курсом гривні після карантину

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У разі потреби регулятор готовий провести інтервенції на валютному ринку.

Після завершення карантину гривня буде стабільною і значного здорожчання долара і євро не очікується.

Так вважає голова правління Національного банку України Якій Смолій, про що він сказав інтерв'ю "ВВС Україна".

"Сьогодні системні банки мають можливість надавати послугу обміну валюти онлайн через банківські додатки. Тобто клієнти, які мали безготівкову гривню, мали і можливість поміняти її на безготівковий долар. Готівка була доступна для обміну в банківських відділеннях та небанківських пунктах обміну, які не закривалися під час карантину. Так що населення мало змогу обміняти гроші, коли хотіло. Ми не очікуємо, що всі побіжать купувати долари. Думаю, в першу чергу населення почне витрачати кошти, які в них ще є, бо є певний відкладений попит. Хоча попит буде залишатися ще досить пригніченим, ми більше очікуємо на певне збільшення споживання, якщо порівняти з карантином, а не на збільшення валютних накопичень чи валютних операцій", - сказав Смолій.

У разі потреби НБУ готовий вийти на валютний ринок з інтервенціями.

"З іншого боку для нас коливання курсу не є якоюсь страшилкою, ми вміємо з ними справлятися. Як ви бачили, у березні, коли був певний ажіотаж, ми виходили на ринок з інтервенціями. Ми продали понад 2 млрд доларів, щоб стримати ці ажіотажні настрої. Сьогодні курс навіть трохи укріпився, і ми викуповуємо долари на ринку в міжнародні резерви. За другий квартал ми викупили майже мільярд доларів, тобто тренд розвернувся у зворотному напрямку. Ми вміємо працювати з ринком так, щоб не було різких коливань, якщо вони раптом почнуться", - зазначив Смолій.

Нагадаємо:

  • В офіційних курсах валют НБУ 18 травня долар США коштуватиме 26,63 грн, євро - 28,76 грн.
  • Макроекономічні прогнози Кабміну передбачають, що 2020 року курс долара становитиме 29,5 грн (плюс 1,5-2 грн).
  • Історичні антирекорди гривні в курсах Національного банку України такі: 30,01 грн за долар 26 лютого 2015 року, 35,66 грн за євро 26 січня 2018 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції