Голова Пенсійного фонду розповів, як нараховуватимуть пенсії у 2011

У 2011 році під час перерахунку пенсій буде використовуватися заробіток, за яким проводився останній перерахунок.

Під час перерахунку пенсій буде використовуватися заробіток, за яким проводився останній перерахунок.

Про це заявив голова Пенсійного фонду Борис Зайчук.

Він також додав, що вважає правильним планований перехід до обліку заробітку виключно за даними персоніфікованого обліку.

"Ви не уявляєте, наскільки важко сьогодні майбутнім пенсіонерам знайти дані по зарплатах за 80—90-ті роки, адже колгоспи-радгоспи існувати перестали, сотні підприємств збанкрутували чи просто припинили існування, їхньої документації в архіви не здали.

Крім того, ніде правди діти, країною ходять печатки підприємств, що спочили в бозі, розплодилося чимало умільців, і часом нам приносять довідки про зарплату в розмірі 100—200 тис. грн. на місяць. Чудово, чи не так?".

Тому, за словами Зайчука, Пенсійний фонд пропонує "простий цивілізований спосіб — брати відомості про зарплату з електронної бази даних персоніфікованого обліку платників пенсійних внесків, де вони накопичувалися починаючи з 2000 року. Тим паче що це цілком відповідає страховому принципу, на якому базується наша солідарна пенсійна система".

Нагадаємо, уряд вніс до парламенту законопроект 7455 "Про заходи з законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи". Згідно із законопроектом, збільшується нормативний трудовий стаж для чоловіків з 25 до 35 років і з 20 до 30 років - для жінок. Для жінок також передбачається поступове підвищення пенсійного віку з 55 до 60 років до 2021 року. Також встановлюється максимальний розмір пенсійних виплат для усіх категорій громадян на рівні 12 прожиткових мінімумів для непрацездатних.

На даний момент йде громадське обговорення документу.

Читайте також:

Пенсійна реформа дозволить вивести зарплати з тіні - експерт

Уряд випробує пенсійну реформу на мешканцях Донбасу

Азаров запевнив пенсіонерів, що після реформи їхнє життя покращиться

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: