Головний банкір США визнав, що долар знецінюється

Федеральна резервна система США може підтримати долар шляхом утримування інфляції на низькому рівні і стабілізації її показників.

Долар США втрачає у вартості з безлічі причин, зокрема через зниження вимог до фінансових "надійних гаваней".

Таку думку висловив голова Федеральної резервної системи (ФРС) Бен Бернанке в піврічному звіті перед Комітетом з фінансових послуг палати представників конгресу США.

Він зазначив, що ФРС може підтримати долар шляхом утримування інфляції на низькому рівні і стабілізації її показників.

За словами Бернанке, необхідно обговорювати всі наявні варіанти підтримки економіки і прагнути до ослаблення напруги.

Раніше Бернанке повідомив, що ФРС США готова зробити кроки щодо подальшого пом'якшення монетарної політики, якщо економіка США продовжить зростати уповільненими темпами, а інфляційні ризики ослабнуть.

За його словами, з метою подальшого поліпшення фінансових умов Федеральний резерв може почати надавати більш конкретні орієнтири щодо термінів, протягом яких ФРС планує утримувати на поточному рівні базову ставку та обсяг цінних паперів на своєму балансі.

Не виключається відновлення скупки цінних паперів, таких як казначейські облігації США, тобто фактично третій раунд програми "кількісного пом'якшення".

Також ФРС може знизити відсоток, який вона нараховує банкам за їх резерви.

Разом з тим глава ФРС допускає прямо протилежний розвиток подій, при якому стан економіки вимагатиме згортання екстраординарних заходів.

Федеральна резервна система вже продумала основні принципи нормалізації грошово-кредитної політики, які передбачають скорочення балансу ФРС і підвищення базової ставки, коли економічні умови будуть цьому сприяти.

Нагадаємо, на початку липня МВФ закликав США максимально швидко прийняти рішення про підвищення граничного рівня держборгу, а також вжити заходів щодо скорочення бюджетного дефіциту.

Затримка з прийняттям цих рішень може привести до підвищення процентних ставок, зниженню рівня рейтингів США, а також матиме серйозні наслідки для світової економіки з урахуванням "центральної ролі американських держоблігацій на світовому фінансовому ринку", попереджають експерти фонду.

Як повідомлялося, сьогодні, 14 липня, рейтингове агентство Moody's відправило кредитний рейтинг США на перегляд з можливістю зниження.

"Направлення рейтингу на перегляд пов'язане з можливістю того, що ліміт державного боргу США не буде своєчасно підвищений, щоб запобігти технічному дефолту за короткостроковими зобов'язаннями", - йдеться в повідомленні кредитного агентства.

Moody's при цьому оцінює ймовірність такого розвитку подій як "низьку", але "не мінімальну". Поточний кредитний рейтинг США (Aaa) - максимальний з тих, що присвоюється Moody's.

Читайте також:

Moody's відправило рейтинг США на перегляд з можливістю зниження

ЄС оголошує війну американським рейтинговим агентствам

Обама готовий навісити на США нові борги, щоб протистояти фінансовій кризі

США загрожує короткостроковий дефолт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: