Україні треба два-три роки, щоб вийти на економічний рівень 2013-го - головний економіст ЄБРР

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За словами економіста, Україна досі не досягла рівня 2013 року.

Головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку Сергій Гурієв вважає, що Україна поступово рухається вперед, але і досі залишається однією з найбідніших країн Європи.

Про це він розповів під час інтерв'ю "The New Times".

Гурієв визнає, що Україна досі не досягла рівня 2013 року стосовно доходів на душу населення.

"Спад в 2014-му, в 2015-му роках був настільки великим, що з темпом в 3-3.5% потрібно рости ще два-три роки, щоб досягти часів 2013 року за рівнем доходу на душу населення. Україні вдалося просунутися в плані скорочення дефіциту бюджету. Сьогодні дефіцит бюджету знаходиться на рівні 2% ВВП, це цілком розумна величина. Інфляція в 2015 році була 48%, в минулому - 14.4%, а в 2018-м - 10.7", - зазначив економіст.

Він також відзначив позитивний крок стосовно створення антикорупційних інститутів, створення більш зрозумілої системи закупівель та серйозне очищення банківського сектора: "Треба сказати, що в багатьох країнах - сусідах України такі інститути досі не створені. Україні вдалося зробити прозору систему держзакупівель онлайн Прозорро, що допомогло заощадити багато коштів".

Проте, за словами економіста, досі залишається безліч проблем. Він вважає, що однією з основних реформ, має стати - земельна.

"Україна поки не змогла провести земельну реформу і приватизацію, це найважливіші кроки вперед. Україна залишається досить корумпованою країною. Україна залишається однією з найбідніших країн в Європі, може бути, і найбіднішою, залежить від того, на які величини ви дивитеся, - сказав Гурієв. - Україні поки не вдалося знизити енергоємність свого ВВП. В Україні є багато ще, чого зробити.

Не оминули в розмові тему безробіття та міграції, як повідомив посадовець ЄБРР, воно залишається на рівні 9.5%, а люди продовжують виїжджати.

"В сусідніх країнах страшно не вистачає робочих рук, наприклад, в Польщі, і тому Польща видає сотні тисяч дозволів на роботу українцям щороку. За різними оцінками, мова йде майже про два мільйони українців, які працюють в Польщі. Попит на кваліфіковані робочі руки в сусідніх країнах великий. Це одна з ключових проблем сьогоднішньої України - люди їдуть на більш високооплачувану роботу за кордоном", - підсумував Гурієв.

Нагадаємо, на початку грудня Національний банк України опублікував та презентував Стратегію макропруденційної політики, де описаний план дій НБУ для забезпечення фінансової стабільності.

ВідеоНБУ попросив банки наповнити банкомати готівкою – економічні новини

Національний банк України встановив такі курси валют: долар коштує 27, 89 грн, а євро – 31, 70 грн. Національний банк попросив найбільші банки країни наповнити банкомати грошима, аби задовольнити можливе збільшення попиту. За останній тиждень овочі борщового набору подорожчали майже на 9%. Укрзалізниця скасувала повернення квитків через інтернет.

НБУ попросив банки наповнити банкомати готівкою – економічні новини

Залиште свій коментар

Вибір редакції