Головний економіст ЄБРР розповів, чому росіяни житимуть гірше й гірше

До наступного року рецесія російської економіки може припинитися, але це не означає, що все буде добре.

Головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку Сергій Гурієв заявив, що відповідно до останніх даних економіка Росії продовжує падати.

"На сьогоднішній день у ЄБРР є травневий прогноз, якого ми зараз і дотримуємося. Цей прогноз випливає з того, що 2016 року ВВП Росії скоротиться приблизно на 1%. Іншими словами, економіка продовжує падати", — розповів експерт в інтерв'ю російському виданню The New Times.

У той же час Гурієв зазначив, що 2017 року передбачається зростання економіки Росії на 1%.

"Це не суперечить тому, що в другій половині 2016 року почнуться вже позитивні темпи зростання, які, втім, будуть близькі до нуля. Припинення рецесії не означає, що в російській економіці все добре: у довгостроковій перспективі і російський уряд, і Міжнародний валютний фонд, і ЄБРР припускають, що, якщо нічого не змінювати в сьогоднішній російській економіці, то вона буде зростати темпом 1-2% на рік. Це дуже низькі темпи зростання, недостатні для того, щоб наздогнати розвинені країни", — пояснив Гурієв.

За його словами, російські громадяни будуть жити гірше середньостатистичної людини на Землі, якщо нічого не робити.

"Ці темпи зростання нижчі, ніж в світовій економіці в середньому. Тобто порівняно з середнім громадянином світу російські громадяни житимуть все гірше й гірше", — заявив економіст.

Наступний прогноз ЄБРР щодо розвитку російської економіки очікується в листопаді 2016 року.

Як повідомлялося раніше, Міністерство економічного розвитку РФ погіршило прогноз для економіки Росії на нинішній і на три наступні роки. Передбачається, що 2016 року ВВП впаде на 0,6% замість раніше прогнозованих 0,2%. Також відтепер сумніваються в зростанні російської економіки 2017-го.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: