Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Головний люстратор України розповіла, чому "засвітилася" в "панамських офшорах"

За її словами, вона була посередником компанії Drinks Inс, яка з'явилася в оприлюднених документах.

Начальник люстраційного департаменту Міністерства юстиції Тетяна Козаченко була посередником компанії Drinks Inс (Багами) під час ведення юридичної практики.

Про це вона заявила "Українській правді".

Таким чином Козаченко прокоментувала так звані "панамські архіви", опубліковані Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ).

"Це моє прізвище і моє ім'я… У свій час, коли я займалася юридичною практикою, я писала листи, представляла інтереси компанії… А я зараз направила смс-ку юристам, які супроводжують цю компанію (Drinks – ред.), щоб вони мені надали копії документів про те, що я перестала бути їхнім представником", - повідомила Козаченко.

Вона додала, що не здійснювала представницькі функції з 1 листопада 2014 року.

"Відтоді, як я була призначена на посаду в Мінюст, жодного юридичного документа в рамках представницьких функцій я не підписувала", - запевнила Козаченко.

"Зараз я попросила, щоб вони підняли всі архіви і зв'язалися з власниками, щоб зняти з мене всі питання щодо юридичного представництва", - додала вона.

Козаченко пояснила, що "не є ні бенефіціаром, ні власником".

"У мої обов'язки входило обслуговування української компанії, власником якої є ця компанія. Я супроводжувала дочірнє підприємство цієї офшорної компанії, які в Україні виробляли продукцію. Drinks – це напої… соки "Смак". Супроводжуючи справи цих українських компаній, я давала їм консалтингові юридичні послуги", - пояснила Козаченко.

"Це було декілька років тому. Я цю компанію знала ще десь на початку 2000-х років – я навіть не пам'ятаю", - сказала вона.

"Жодного разу я не була власником і не купляла компаній. Я виступала виключно юридичним консультантом… Ніколи не йшлося про власність чи акції", -  додала начальник люстраційного департаменту.

За її словами, це не єдиний офшор в Україні, де вона могла виступати як адвокат. "Я навіть не пам'ятаю кількість компаній, до яких я могла мати відношення, представляючи їх як юрист", - сказала чиновниця.

"Свого часу в Україні вкрали декілька заводів молочних – і щодо цих заводів ми співпрацювали з міліцією й Інтерполом, вигравали суди й повертали через офшорні компанії", - розповіла Козаченко.

За її словами, посередник – "це людина, яка замовляла зміну директора, протоколи оформлювала, підтверджувала своїм листом директора, тобто "український провайдер".

"Це, наприклад, компанія напоїв "Смак" – соки, там пишеться українська сторона. І треба обов'язково, як було з Порошенком, щоб банк або юрист написав листа, чи відома йому ця людина, такий собі рекомендаційний лист", - пояснила чиновник.

Козаченко заявила, що якщо хтось захоче провести її через поліграф – вона готова.

Як відомо, ввечері 9 травня в Інтернеті з'явилася оновлена база власників офшорів з багатьох країн світу. У розділі про Україну вказані 165 громадян та 195 компаній, котрі мають офшорні рахунки. Дані оприлюднив Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ). Базу, яка існує кілька років, суттєво доповнять на основі "панамського архіву". Гучний скандал навкого Panama Papers розгорівся місяць тому, на початку квітня. Тоді журналісти з кількох країн одночасно оприлюднили розслідування про офшорні рахунки сотень високопосадовців, політиків, бізнесменів, спортсменів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції