Головною резервною валютою Росії стало євро

З початку 2009 року головною резервною валютою стало євро.

На 1 січня 2009 року долар перестав бути основною резервною валютою Росії.

Про це повідомляє газета "Ведомости" з посиланням на звіт Банка Росії за 2008 рік.

На початок 2009 оку доля резервних валютних активів Центробанку РФ в євро зросла до 47,5% і вперше перевищила доларову – 41,5%.

Варто відзначити, що на початок 2008 року 47% резервних валютних активів Росії були в доларах і 42% - в євро. На жовтень 2008 року доля долара зросла до 49%, а доля євро складала 41%. Решта у резервних валютних активах припадала на фунт стерлінгів, японську ієну і швейцарський франк.

На початок року обсяг резервних валютних активів Центробанку РФ, за підрахунками видання, складав 404,7 мільярди доларів, хоча на 1 жовтня ця величина була зафіксована самим Банком на рівні 537,6 мільярдів доларів. Таким чином, в четвертому кварталі 2008 року, коли населення Росії організації демонстрували підвищений попит на долари, валютні активи ЦБ скоротилися на 132,9 мільярди доларів.

Міжнародні резерви, інакше звані золотовалютними, - це активи, які знаходяться у розпорядженні Центрального банку країни та уряду держави. Вони розміщуються в основному в доларах та євро, монетарному золоті, резервній валюті в МВФ та низці інших активів.

З осені 2008 року Центробанк Росії витрачає резерви в основному на підтримку відносно високого курсу рубля та контрольовану девальвацію російської національної валюти. Російські резерви вважались одними з найбільших в світі.

Читайте також:

Долар на міжбанку подешевшав до 7,60 грн

Експерти радять запасатися доларом: до кінця року він коштуватиме 10 грн

Влітку долар обвалиться до 7 гривень

В мобільниках з'являться фінансові піраміди "а-ля Медофф"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: