Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гончарук запропонував обкласти ITівців додатковим податком на утримання колег-початківців

Новий податок має допомогти студентам та науковцям.

Кабінет міністрів України пропонує створити в Україні Фонд розвитку людського капіталу, який будуть наповнювати з податків представників IT-галузі. Про це прем`єр-міністр Олексій Гончарук заявив на зустрічі уряду з експортною ІТ-індустрією, що відбулася 4 вересня у Києві.

"Наш Уряд налаштований створити максимально комфортні умови для роботи ІТ-індустрії, щоб галузь зростала ще більше та швидше. Однією з проблем, яка стримує сьогодні розвиток ІТ-галузі, є брак кадрів. Галузь росте на 25-30 тисяч спеціалістів щороку, а університети випускають лише 16 тисяч студентів. Саме тому ми ініціюємо створення Фонду IT Creative. Фонду розвитку людського капіталу, який буде виховувати нових кваліфікованих спеціалістів для галузі", – заявив Гончарук.

Він пояснив, що гроші з цього Фонду підуть на фінансування трьох напрямків: створення нових кампусів та курсів для ІТ-спеціалістів, фінансування стипендій студентів українських ВНЗ та на гранти для молодих вчених.

Фонд IT Creative фінансуватиметься за рахунок спеціального збору, який зростатиме від 1% 2020 року до 5% 2024 року. Очікується, що Фонд запрацює 2020 року, а його наповнення складатиме 0,5 млрд грн і буде надалі зростати.

Над питанням створення Фонду та розробкою його моделі давно працює Офіс ефективного регулювання (BRDO) разом з зацікавленими сторонами. Вже розроблено законопроект, який найближчим часом представлять у Верховній Раді.

За словами голови уряду, однією з цілей створення фонду є вирішення проблеми кваліфікованих кадрів для однієї з галузей економіки, що найбільш динамічно розвивається.

Нагадаємо, 19 лютого міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що посилення правил для фізичних осіб-підприємців (ФОПів), яке уряд хоче запровадити для боротьби з неофіційним працевлаштуванням, не зачепить працівників сфери IT і фрілансерів.

Відео Прем’єр-міністр Гончарук показав школярам Кабмін і прокатався там на самокаті

Олексій Гончарук привітав дітей із Днем знань і звернувся до своїх майбутніх наступників. За його словами, доки нинішні учні виростуть, аби працювати у Кабміні, зміниться не лише ситуація в країні, а й будівля - вона має стати інноваційною. Коридорами приміщення кабміну Горчарук проїхав на самокаті і показав, де ухвалюють найважливіші рішення.  

Прем’єр-міністр Гончарук показав школярам Кабмін і прокатався там на самокаті

Залиште свій коментар

Вибір редакції