Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гончарук запевнив у достатніх запасах газу та вугілля на всю зиму

Гончарук запевнив у достатніх запасах газу та вугілля на всю зиму

Україна прагне підписати довгостроковий контракт щодо транзиту газу.

Україна забезпечена енергоресурсами – газом та вугіллям, яких має вистачити на опалювальний сезон 2019-2020 років.

Про це в прямому ефірі програми ТСН.Тиждень на телеканалі "1+1" запевнив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

"Україна забезпечена газом, вугіллям, усіма необхідними ресурсами для того, щоб спокійно пройти цю зиму. Взагалі, про цю зиму не йдеться, тому що ми заздалегідь подбали про те, щоб нічого в енергетичному плані Україні не загрожувало найближчим часом", - зазначив Гончарук.

Він також розповів про переговори з Росією щодо укладання нового контракту щодо трансзиту російського газу територією України до Європи. Дія нинішнього контракту завершується наприкінці 2019-го.

"У нас тривають тристоронні переговори. Це абсолютно окремий процес з європейською, російською стороною і Україною, як транзитною державою. В рамках цих переговорів Україна займає дуже чітку позицію - нам потрібен довгостроковий контракт на 10 років, з достатніми обсягами газу для того, щоб забезпечити енергетичну безпеку в Європі", - пояснив глава уряду.

Нагадаємо, що 13 грудня - останній критичний термін для підписання відповідного договору, аби він почав діяти від 1 січня 2020 року. Дія нинішнього договору, який був підписаний 10 років тому, спливає 31 грудня 2019-го.

Сторони не дійдуть згоди щодо умов нового договору. Пропозиція Москви – обнулити всі судові вимоги. Водночас Київ не згоден, адже в судах уже виграв 3 млрд доларів і подав позовів ще майже на 12 млрд доларів

Глава "Газпрому" Олексій Міллер раніше заявив, що для транзиту російського газу до Європи Україна повинна в стислі терміни сертифікувати оператора газотранспортної системи. Водночас для бронювання потужностей для транзиту газу потрібні певні терміни.

Відео Олексій Гончарук - про плани А і Б української влади на найголовніших переговорах року

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук завітав до студії ТСН.Тижня. Розповів про плани та козирі української влади на переговорах. Через три тижні - газова війна з Росією. І вона майже невідворотна. Договору нема, а обхідні газогони - у Москви є. Чи залишимось без газу і без грошей за транзит - у сюжеті.  

Олексій Гончарук - про плани А і Б української влади на найголовніших переговорах року

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції