Гонтарева звільняється. Шлях від успішної бізнес-леді до голови Нацбанку

Дата публікації
Перегляди
6706
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Гонтарева звільняється. Шлях від успішної бізнес-леді до голови Нацбанку

Валерія Гонтарева / Фото: Національний банк України

За каденції Гонтаревої в Україні "луснули" понад 80 неплатоспроможних банків.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева звільняється. Це – її офіційна заява, яка прозвучала сьогодні, 10 квітня.

Гонтарева сказала, що вже подала заяву про звільнення президенту України Петру Порошенку. Хоче звільнитися 10 травня. Проте, якщо Верховна Рада ухвалить рішення раніше, то піде з посади раніше. Гонтарева запевнила, що нинішня її команда залишиться працювати в НБУ.

Чутки про звільнення Гонтаревої з посади ширилися останні кілька місяців. Сама голова НБУ заявляла, що виконала свою місію на цій посаді, тож може вже звільнятися.

До Нацбанку Гонтарева прийшла успішною бізнес-леді та мільйонеркою майже три роки тому, 19 червня 2014-го. Звільняється ж вона після низки скандалів, проте мільйонів на рахунку в неї побільшало. Торік її офіційний дохід склав 57 млн грн, про що свідчить е-декларація Гонтаревої. Зарплата за минулий рік склала 1 млн 969 тис. 757 грн. Із цієї суми вона сплатила майже 360 тис. грн податків та майже 30 тис. грн військовому збору. Тож чистими отримала 1 млн 580 тис. грн на рік або ж у середньому по 131 тис. 690 грн щомісяця.

Левова частка доходу Гонтаревої – 52 млн 572 тис. грн – третій транш від продажу частини акцій компанії ICU Holdings Limited ("Інвестиційний Капітал Україна"). Із цієї суми податок становить 9,46 млн грн, військовий збір – 788 тис. грн. Нагадаємо, Гонтарева перед призначенням на посаду голови Нацбанку продала свою частку акцій (22,74%) у компанії ICU. Тепер наприкінці кожного року, починаючи з 2014-го, отримує величезні гроші. Останній, п'ятий, транш надійде наприкінці 2018-го.

Але найбільші скандали навколо Гонтаревої виникали через тотальне "лускання" банків, яких за останні два з половиною роки визнали неплатоспроможними чи вже ліквідували понад 80 – чи не половина від тієї кількості, що діяла в Україні ще три роки тому. Найбільший шок в українців був після націоналізації наприкінці грудня 2016-го "ПриватБанку", де на той час обслуговувалася чи не половина українців.

А ще за каденції Гонтаревої офіційний курс долара зріс у 2,3 разу – від 11,84 грн у день її призначення до нинішніх майже 27 грн. Також суттєво просіла економіка України та зросла інфляція. Звісно, "заслуга" в цьому не Гонтаревої, і не Нацбанку, а війни на Донбасі та анексії Росією Криму. Нині економіка України вже демонструє поступове зростання, а показник інфляції зменшився.

Міжнародні експерти, зокрема головний кредитор України – Міжнародний валютний фонд, позивно оцінили діяльність Нацбанку й виділили Києву черговий транш кредиту на 1 млрд доларів США.

Нагадаємо, Гонтарева змінила на посаді голови Нацбанку Степана Кубіва, який очолював НБУ всього чотири місяці. Тоді Кубіву прогнозували крісло голови Львівської облдержадміністрації. Але восени він став народний депутатом, згодом президент Петро Порошенко призначим його своїм представником у парламенті, а в середині квітня 2016-го Кубів увійшов до уряду Гройсмана і став його "правою рукою" - першим віце-прем'єр-міністром – міністром економічного розвитку і торгівлі.

За призначення Гонтаревої головою правління Нацбанку 19 червня 2014 року проголосувала конституційна більшість парламенту – 349 нардепів, без обговорення.

До Нацбанку Гонтарева прийшла з 20-річним досвідом роботи у фінансовій та банківській сферах, із посади голови ради директорів групи "Інвестиційний Капітал Україна" (найбільшого гравця на ринку управління активами і торгівлі облігаціями). Тоді її називали одним із найавторитетніших фінансистів країни. Водночас як плюс Гонтаревої експерти відзначали її позапартійність, що, мовляв, допоможе їй уникнути впливу на посаді голови Нацбанку. Хоча згодом стало відомо, що Гонтарева – "людина" Порошенка.

У Валерії Гонтаревої дві вищі освіти. Першу вона отримала в Київському політехнічному інституті в 1987 році, другу - ступінь магістра економіки - в Київському національному економічному університеті.

Починала кар'єру з молодшого наукового співробітника Українського центру стандартизації і метрології та інженера-конструктора 2 категорії інституту "Гіпробудмашина". Працювала провідним економістом на Українській міжбанківській валютної біржі. У трудовій біографії Гонтаревої було кілька комерційних банків – голова казначейства в українському відділенні французького Societe Generale, перший заступник і в.о. голови правління ING Bank, голова наглядової ради "Авангарду".

Гонтарева входила до рейтингу топ-100 успішних бізнес-леді України за версією Delo.ua.

Вона також займалася структуруванням угод із залучення фінансування для розвитку бізнесу корпорації Roshen Порошенка в Росії.

Валерія Гонтарева йде з посади голови Національного Банку України

Валерія Гонтарева йде з посади голови Національного Банку України

Відставки Гонтаревої тривалий час домагалися різні політичні сили

Відставки Гонтаревої тривалий час домагалися різні політичні сили

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Підпал будинку Гонтаревої
Дата публікації
Перегляди
6706
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація