Гонтарева пояснила, чому не скасовують обмеження на купівлю валюти та зняття валютних депозитів

Гонтарева пояснила, чому не скасовують обмеження на купівлю валюти та зняття валютних депозитів

Гонтарева прогнозує, що валютні обмеження в Україні скасують до середини 2016 року / Фото: УНІАН

Голова НБУ скаржиться, що правоохоронні органи зволікають із боротьбою проти нелегальних "будок-обмінників".

Ситуація на валютному ринку України стабілізувалася. Долар нині торгується у межах від 21 до 23 гривень і підстав для знецінення гривні в Нацбанку не бачать. НБУ почав проводити аукціони з купівлі валюти, аби поповнити свої резерви. Цьому сприяє і сезонне завезення експортерами-аграріями з-за кордону валютної виручки. Водночас обмеження на купівлю валюти, а також щодо зняття валютних депозитів діятимуть десь до середини 2016 року.

Про це в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня. Україна" сказала голова Нацбанку Валерія Гонтарева.

Процес зняття обмежень певною мірою "гальмує" МВФ.

"Скажімо так: ми набагато сміливіше дивимося на зняття обмежень, ніж фонд, і дуже активно працюємо з його експертами в цьому напрямі. І не тільки ми, я й банкірів залучала на зустрічі з МВФ. Наша головна аргументація, що ми давно зупинили відплив гривневих вкладів і переконані, що відплив валютних теж зможемо зупинити. На жаль, МВФ не поділяє нашої впевненості. Розповісти подробиці я не можу, це наша внутрішня "кухня". Але, повірте, ми їх переконуємо, що настав час це зробити", – сказала Гонтарева.

Із обмеженням на обмін валюти "відповідь така сама".

У результаті в Україні утворився тіньовий ринок, а банки позбавлені додаткового заробітку, адже їхні котирування з урахуванням додаткових зборів неконкурентні.

"Ми однозначно за лібералізацію. Я взагалі не бачу там жодних проблем. Ми це плануємо й будемо робити. І я за те, щоб робити це швидше, ніж планує МВФ. На мій погляд, усі підстави для цього є. Ми дозволили банках в касах купувати необмежену кількість. Банківська система з березня в населення купила мільярд доларів — це все пішло на закриття їхньої валютної позиції. Більш того, всі кошти від рекапіталізації, яку вони зараз здійснюють, вони теж можуть перекидати на закриття валютної позиції. У них саме там усе нормально. Ніхто насправді не скаржиться", – запевнила голова НБУ.

Гонтарева нарікає на правоохоронні органи, які не поспішають боротися з нелегальними обмінниками.

"Будки-обмінки" — це нелегальний бізнес, що я вам можу сказати? Вони не банківські установи, вони нами не регулюються. Усі списки ми давним-давно передали в наші правоохоронні органи. Але ж я не можу відповідати за генпрокурора, МВС чи СБУ", – констатувала голова Нацбанку.

Гонтарева також натякнула, що процес ліквідації невеликих банків продовжиться.

Хто заробляє на банкрутстві українських банків

Хто заробляє на банкрутстві українських банків

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Підпал будинку Гонтаревої
Наступна публікація