Гонтарева пояснила, чому не скасовують обмеження на купівлю валюти та зняття валютних депозитів

Дата публікації
Перегляди
2539
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Гонтарева пояснила, чому не скасовують обмеження на купівлю валюти та зняття валютних депозитів

Гонтарева прогнозує, що валютні обмеження в Україні скасують до середини 2016 року / Фото: УНІАН

Голова НБУ скаржиться, що правоохоронні органи зволікають із боротьбою проти нелегальних "будок-обмінників".

Ситуація на валютному ринку України стабілізувалася. Долар нині торгується у межах від 21 до 23 гривень і підстав для знецінення гривні в Нацбанку не бачать. НБУ почав проводити аукціони з купівлі валюти, аби поповнити свої резерви. Цьому сприяє і сезонне завезення експортерами-аграріями з-за кордону валютної виручки. Водночас обмеження на купівлю валюти, а також щодо зняття валютних депозитів діятимуть десь до середини 2016 року.

Про це в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня. Україна" сказала голова Нацбанку Валерія Гонтарева.

Процес зняття обмежень певною мірою "гальмує" МВФ.

"Скажімо так: ми набагато сміливіше дивимося на зняття обмежень, ніж фонд, і дуже активно працюємо з його експертами в цьому напрямі. І не тільки ми, я й банкірів залучала на зустрічі з МВФ. Наша головна аргументація, що ми давно зупинили відплив гривневих вкладів і переконані, що відплив валютних теж зможемо зупинити. На жаль, МВФ не поділяє нашої впевненості. Розповісти подробиці я не можу, це наша внутрішня "кухня". Але, повірте, ми їх переконуємо, що настав час це зробити", – сказала Гонтарева.

Із обмеженням на обмін валюти "відповідь така сама".

У результаті в Україні утворився тіньовий ринок, а банки позбавлені додаткового заробітку, адже їхні котирування з урахуванням додаткових зборів неконкурентні.

"Ми однозначно за лібералізацію. Я взагалі не бачу там жодних проблем. Ми це плануємо й будемо робити. І я за те, щоб робити це швидше, ніж планує МВФ. На мій погляд, усі підстави для цього є. Ми дозволили банках в касах купувати необмежену кількість. Банківська система з березня в населення купила мільярд доларів — це все пішло на закриття їхньої валютної позиції. Більш того, всі кошти від рекапіталізації, яку вони зараз здійснюють, вони теж можуть перекидати на закриття валютної позиції. У них саме там усе нормально. Ніхто насправді не скаржиться", – запевнила голова НБУ.

Гонтарева нарікає на правоохоронні органи, які не поспішають боротися з нелегальними обмінниками.

"Будки-обмінки" — це нелегальний бізнес, що я вам можу сказати? Вони не банківські установи, вони нами не регулюються. Усі списки ми давним-давно передали в наші правоохоронні органи. Але ж я не можу відповідати за генпрокурора, МВС чи СБУ", – констатувала голова Нацбанку.

Гонтарева також натякнула, що процес ліквідації невеликих банків продовжиться.

Хто заробляє на банкрутстві українських банків

Хто заробляє на банкрутстві українських банків

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Підпал будинку Гонтаревої
Дата публікації
Перегляди
2539
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація