Гонтарева озвучила осінній прогноз для гривні на валютному ринку

Дата публікації
Перегляди
6038
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Гонтарева озвучила осінній прогноз для гривні на валютному ринку

Фото: Національний банк України

Нацбанк зберіг прогнози щодо рівня інфляції.

Національний банк України й надалі продаватиме на валютному ринку долари, якщо потрібно буде стримувати гривню від значного падіння.

Про це під час "Українського фінансового форуму" запевнила голова НБУ Валерія Гонтарева, передає "Економічна правда".

"Національний банк продовжує дотримуватися гнучкого курсоутворення і водночас згладжує надмірні коливання, спричинені тимчасовими факторами. Лише з кінця літа ми задовольнили попит банків майже на 200 мільйонів доларів, і ми маємо намір надалі проводити валютні інтервенції, щоб стримувати волатильність курсу, адже курс гривні має суттєвий вплив на рівень інфляції в країні", – пояснила Гонтарева.

Голова Нацбанку запевнила, що в регулятора є фінансові можливості стримувати значні стрибки курсів валют.

"У нас для цього є можливості. На початку року міжнародні резерви збільшилися до рівня 14 мільярдів доларів. А завдяки співпраці з МВФ та надходженням пов'язаного фінансування вони мають зрости до 17,2 мільярда доларів на кінець цього року, за умови отримання четвертого траншу від МВФ", – сказала Гонтарева.

Раніше в НБУ озвучили прогнози щодо золотовалютних резервів: до кінця 2016 року – 18 млрд доларів, до кінця 2017 року – 22,6 млрд доларів, до 2020-го – 38,8 млрд доларів. Нацбанк прогнозував, що на кінець 2015-го резерви мали б становити 15 млрд доларів (фактично ж було майже 13,3 млрд доларів). МВФ тоді "заморозив" кредитування, чергову позику дав лише через рік.

Гонтарева також підтвердила попередні прогнози щодо інфляції в Україні: у 2016-му – 12%, у 2017-му – 8%.

"Підвищення тарифів на комунальні послуги призведе до певного пришвидшення інфляції в останні місяці цього року. Але інфляція буде залишатися в прогнозованих межах. А саме – 12% на кінець цього року та 8% на кінець наступного. Ціни на сталь і залізну руду, хоча й відкорегувалися восени, залишаються вищими, ніж на початку року. Це забезпечить збільшення надходжень експортної виручки. А гарний новий урожай вже поступово компенсує нещодавнє зниження цін на зернові. Позитивним також є той факт, що ми продовжуємо співпрацю з МВФ", – уточнила Гонтарева.

Вона також запевняє, що всупереч стереотипам про традиційну осінню девальвацію гривні, цього року ситуація відрізняється від попередніх років.

"Зазвичай восени "Нафтогаз" купував валюту для оплати газу. Але цього разу він придбав валюту заздалегідь. Відповідно, "Нафтогаз" цієї осені не буде створювати додаткового попиту на валюту", – сказала Гонтарева.

Крім того, глава НБУ озвучила, коли в Україні відновиться кредитування.

Наступна публікація