Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гонтарева розповіла про економічні прогнози та в чому позитив від "лускання" банків

За підсумками 2016 року інфляція складе 12%.

Голова Національного банку Валерія Гонтарева запевняє, що макрофінансова ситуація в Україні стабілізувалася, значного падіння гривні на валютному ринку не очікується, інфляція за підсумками року становитиме 12%, а вже в наступному скоротиться до 8%.

Про це глава регулятора сказала в ефірі "Фактів тижня" на ICTV.

"Курс, закладений у бюджет (27,2 грн за долар у 2017-му), реалістичний. Але хочу додати, що Україна перейшла на гнучке формування курсу. Це говорить про те, що ми давно-давно повинні перестати піклуватися про курс. Треба точно дивитися на показники інфляції. Курс валюти залежить від стану нашого платіжного балансу. Курс – це дзеркало всього, що відбувається в нашій економіці. Весь світ бачить, що ми живемо в стабільній макроекономічній ситуації", – сказала Гонтарева.

На сьогодні інфляція в Україні становить 6,5%. До кінця року її показник складе 12%.

"Чому 12%? Тому що регульовані тарифи зараз підвищуються. Це все враховано в прогнозі. Я впевнена, що до кінця року ми досягнемо 12% рівня інфляції – це буде величезна перемога. На наступний рік ми плануємо 8%. Інфляція – це рівень цін в країні. Це те, що всіх нас повинно турбувати. Однією зі складових інфляції є курс національної валюти. Тому не можна сказати, що Нацбанк не приділяє цьому уваги. Нацбанк постійно піклується про те, щоб наш курс був стабільним", – наголосила Гонтарева.

Голова НБУ також похвалилася покращеннями в банківській сфері після зачистки ринку від неплатоспроможних фінустанов.

"У НБУ не стоїть завдання за кількістю банків. Наше завдання – це щоб українські банки були фінансово здорові. Не жалкуйте про 82 банки, які ми вивели з ринку, як би боляче це не було. 20 банків займалися відмиванням грошей, а інші вкрали активи вкладників. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб направив до правоохоронців 3248 заяв на загальну суму 248 мільярдів гривень. Я хочу, щоб власники цих банків знали: в квітні 2015 року Верховна Рада проголосувала за закон (який давно чинний) про відповідальність не тільки менеджменту цих банків, але і акціонерів", – розповіла голова Нацбанку.

Крім того, від початку року у банківській сфері зростають суми коштів, які українці несуть на депозити. Показник зростання становить 7% (12 млрд грн).

"Тому в нас немає проблем ні з макрофінансовою стабільністю, ні з платіжним балансом, ні з рахунком поточних операцій, ні з резервами, які покривають більше чотирьох місяців імпорту, ні на валютному ринку (Нацбанк купив у населення 1,3 мільярда гривень цього року)", – запевнила Гонтарева.

Раніше голова НБУ озвучила осінній прогноз для гривні на валютному ринку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції