Гонтарева розповіла про плани Нацбанку щодо зменшення готівки в обігу

НБУ популяризуватиме безготівкові платежі та розвиватиме платіжну інфраструктуру.

У 2020 році обіг готівкової гривні в Україні має зменшитися до 9,5% від ВВП із 14,3% у 2015-му.

Про це заявила у відеозверненні до учасників Cashless Ukraine Summit 2016 голова Нацбанку Валерія Гонтарева.

"Уже другий тиждень не стихають пристрасті навколо електронних декларацій. За останніми підрахунками ЗМІ, народні депутати та державні службовці задекларували майже 30 мільярдів гривень. І половина цієї суми – готівкою. Банкіри та представники платіжних систем роками працюють над збільшенням безготівкових розрахунків в Україні. Ми з вами прекрасно розуміємо, що прив'язаність до готівки – це загальноукраїнський тренд та величезна проблема нашої держави. У розвинених країнах така ситуація вже давно в минулому", – наголосила Гонтарева.

Вона зазначила, що "громадяни більшості країн Європи мало користуються готівкою і здебільшого віддають перевагу безготівковим розрахункам. Так, у Польщі карткою можна розрахуватися в усіх трамваях, а у Болгарії – навіть на базарі. Невже Україні не обігнати за безготівковими розрахунками ці країни?".

Сама Гонтарева у своїй електронній декларації за 2015 рік вказала, що готівкових коштів у неї на руках немає. На рахунках у банках у Гонтаревої лежать 1,831 млн доларів США та майже 62 тис. грн.

"Наша команда вирішила змінити ситуацію та втілити в життя проект cashless economy. Упровадження безготівкових розрахунків ми визначили власним пріоритетним завданням. Також ми вважаємо це одним із основних стратегічних напрямків розвитку банківської системи України. Зусилля Національного банку України будуть базуватися на чотирьох основних напрямках роботи: зниженні попиту на готівку; популяризації безготівкових платежів; розвитку платіжної інфраструктури; зміні звичок людей", – сказала Гонтарева.

За даними НБУ, торік 58% доходів населення отримало у безготівковій формі. Проте, лише 18% витрат проводилися безготівково.

"Це свідчить, що більшість населення, навіть отримуючи доходи на платіжну картку, звикла знімати їх готівкою у банкоматах", – констатує Гонтарева.

У 2011 році частка безготівкових платежів з використанням карток в Україні становила 8%, а за підсумками 2015-го зросла до 31%.

У НБУ також спрогнозували долю гривні після "турбулентних" виборів президента США.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: