Горілка подорожчає

Через зростання вартості спирту горілка в Україні може подорожчати на 15%.

Горілка
Архів
(Фото: ogoniok.com)
Ціна на горілку може підвищитися на 15% через зростання цін на спирт. 

Про це повідомив у телефонній бесіді з кореспондентом УНІАН директор асоціації "Союз оптовиків і виробників алкоголю і тютюну" СОВАТ Володимир Демчак.
 
За його словами, кілька тижнів тому в Міністерстві аграрної політики України відбулася нарада, на якій йшлося про те, що у зв`язку з подорожчанням зерна може подорожчати спирт. А вже з 1 жовтня практично припинилося відвантаження спирту компаніям - виробникам алкогольної продукції за старою ціною, і з них почали вимагати термінового укладання нових договорів за новими цінами. 

Демчак нагадав, що концерн "Укрспирт" має намір підвищити ціну на спирт на 15%. "Масова ціна спирту була - близько 51-51 гривні за дал, зараз пропонують мінімум до 62 гривень за дал", - сказав Демчак.
 
"Я думаю, що ринок горілки вимушений підняти ціну на 2 гривні за пляшку, а у відсотках - близько 15%. Це підвищення включає це і попереднє подорожчання плюс ризики", - зазначив він. 

Демчак нагадав, що влітку цього року вже відбулося підвищення цін на спирт і додав: "Нас зараз попереджають, що подорожчання зерна до кінця року ще буде, а це означає, що нам знову скажуть, що спирт подорожчає".
 
Як вважає експерт, проблема в тому, що, як тільки підіймаються істотно ціни на горілку, відразу виникає проблема споживання, тобто, споживачі дивляться на ціну коньяку, віскі, пива. 

За словами Демчака, з урахуванням подорожчання спирту мінімальна ціна на горілку, в якій будуть враховані всі витрати і сплачені податки, сьогодні має становити 12 гривень за пляшку. 

Щодо експорту даної продукції він зазначив, що ціна на продукцію, що експортується, також підвищиться. "Але я можу сказати, що обсяги експорту не зменшаться, хоча це ускладнить питання експорту. У компаній є договори, ціни, за якими постачається продукція, деякі компанії мають договори на 3 роки", - додав Демчак. 

З 1 жовтня концерн "Укрспирт" підвищив відпускні ціни до 62-65 гривень за 1 дал спирту класу "Люкс".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: