ГПУ розпочала розслідування постачань ракет з України в Грузію

Генпрокуратура перевіряє документи, що свідчать про незаконну співпрацю держкомпанії "Укроборонсервіс" з приватною українсько-російською фірмою "Параллакс".

Генеральна прокуратура почала позапланову перевірку держкомпанії "Укроборонсервіс". Перевірка проводиться в рамках розслідування поставок у 2005 році українською стороною зенітних керованих ракет 9М38М1 і 3М9М3 до Грузії.

Силовики підозрюють службових осіб "Укроборонсервісу" в незаконному укладанні контрактів купівлі-продажу зброї, пише газета "Дело" із посиланням на свої джерела.

За інформацією, прокуратура перевіряє документи, що свідчать про співпрацю держкомпанії з приватною українсько-російською фірмою "Параллакс".

У кримінальній справі, яку розслідує Генеральна прокуратура, проходять два керівника фірми "Параллакс" - директор і його заступник.

У правоохоронних органах їх звинувачують у проведенні операцій з купівлі-продажу ракет без наявності ліцензії на реалізацію боєприпасів.

Як пояснювали раніше у самій фірмі, продавати і купувати ракети їм дозволяла ліцензія на реалізацію військової техніки, яка була у компанії на момент угоди.

У комерційній структурі вважають, що для зенітних керованих ракет 9М38М1 слід використовувати саме таку термінологію - військова техніка, оскільки ліцензійні умови, затверджені постановою Кабміну, не містять чіткого визначення терміну "ракета" і не відносять її до боєприпасів.

Видання також з'ясувало, що "Параллакс" застрахував скандальні ракети в СК "Столичне страхування".

У червні Генпрокуратура ініціювала обшук офісу страховика. Однак фірми за місцем реєстрації не виявилося.

У справі також фігурує ВіЕйБі Банк. У 2006 році фірма "Параллакс" отримала від фінустанови кредит у сумі 11,814 млн. гривень.

За словами джерела у "ВіЕйБі", слідчі з прокуратури вже провели виїмку документів щодо руху коштів на банківських рахунках "Паралакса".

Сьогодні, крім перевірок учасників угоди купівлі-продажу ракет, прокуратура добивається анулювання самого договору, а також компенсації державі понад 33 млн. гривень.

"Укроборонсервіс" - державна компанія, яка займається експортом і імпортом продукції військового та спеціального призначення.

Читайте також:

Іран пригрозив Росії судом за зрив постачань С-300

Ракети для Грузії купували за гроші українського банку

ГПУ порушила справу через махінації при закупівлі ракет Міноборони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: