ГПУ вимагає визнати недійсними продаж "Газпрому" 11 млрд куб.м газу

В Генпрокуратурі заявили, що позов спрямований до" Газпрому ", а не до конкретної особи. В прес-службі російського газового монополіста ситуацію не коментують.

Генеральна прокуратура України (ГПУ) у своєму позові до Господарського суду Києва вимагає визнати недійсними два договори від 20 січня 2009 р. про продаж 11 млрд куб. м газу "Нафтогазом" "Газпрому" і зарахування вартості в той же день цього газу (1,7 млрд дол) в якості плати "Газпромом" за транзит по Україні.

Цей газ в той момент належав трейдеру RosUkrEnergo (RUE). Розгляд справи по суті призначено на 21 жовтня в Києві, пише "Коммерсант-Украина" в статті "Кубометрическое уравнение".

"Позов спрямований до" Газпрому ", а не до конкретної особи", - пояснили в Генпрокуратурі. Попередні слухання пройшли у жовтні. У "Газпромі" від коментарів відмовилися.

Джерело, близьке до "Нафтогазу", повідомило, що нещодавно Генпрокуратура готувала документи до суду, в яких доводила перевищення повноважень колишнім прем'єр-міністром Тимошенко і екс-міністром палива і енергетики Юрієм Проданом при підписанні договору між "Газпромом" і " Нафтогазом "від 20 січня 2009 р.

Начальник Головного управління Генпрокуратури Олег Кучер пояснив, що "якщо суд підтримає наші доводи, то юридично буде дана правова оцінка подій того періоду". При цьому рішення суду не передбачає підписання нового договору. За словами співрозмовника, у цьому випадку сторони застосують "нульовий варіант". Це означає, що RUE поверне собі 11 млрд куб. м газу, переуступка боргу RUE "Нафтогазу" буде анульована, а "Газпром" буде винен НАК 1,7 млрд дол за транзит до Європи по території України.

Читайте також:

Генпрокуратура подала позов до "Газпрому" й "Нафтогазу"

"Нафтогаз" перерахував "Газпрому" 715 мільйонів за вересневий газ

"Газпром" відмовився повернути RosUkrEnergo в схему постачань газу в Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: