Греція отримала перший транш кредиту від МВФ

Греція отримала перший транш кредиту від Міжнародного валютного фонду. Загалом європейські країни нададуть Греції 110 млрд євро.

Греція отримала перший транш кредиту у розмірі 5,5 млрд євро в рамках пакету допомоги від ЄС і МВФ.

На початку травня міністри фінансів країн-членів ЄС схвалили пакет допомоги Греції у розмірі 110 млрд євро, з яких 80 млрд євро виділять країни єврозони.

Крім того, лідери країн зони євро домовилися про формування механізмів стабілізації для допомоги країнам, які опиняться в скрутному фінансовому становищі та про посилення правил бюджетного регулювання для країн ЄС.

Зокрема, починаючи з 2011 року, уряди країн ЄС повинні будуть представляти Єврокомісії проекти держбюджету та плани реформ ще до того, як вони будуть затверджені національними парламентами.

Крім того, пропонується ретельніше узгоджувати між собою економічну політику. Якщо будь-яка держава порушить положення пакту стабільності, то єврокомісар з питань економічної та валютної політики Оллі Рен отримає можливість автоматично накладати штраф. Досі рішення про покарання набували чинності після затвердження більшістю голосів на засіданнях ради міністрів фінансів. Однією з санкцій стане припинення фінансової допомоги з фондів ЄС для структурно слабких регіонів.

Нагадаємо, 11 травня міністр фінансів Греції Георгіос Папаконстантіну зазначив, що Афіни мають намір запросити в ЄС і МВФ 20 млрд євро для рефінансування 10-річних держоблігацій на 8,5 млрд євро, термін платежу за якими закінчується 19 травня. Міністр також повідомив, що уряд розраховує скоротити до 2014 року дефіцит бюджету країни до рівня нижче 3% від ВВП. За підсумками минулого року бюджетний дефіцит Афін склав 13,6%.

На початку травня грецький парламент проголосував за різке скорочення бюджетних витрат. Крім того, уряд Греції розробив програму реформи пенсійної системи в країні. Документ передбачає скасування низки надбавок пенсіонерам, а також скорочення пенсій за вислугою років на 7% до 2030 року. Крім того, законопроект передбачає підвищення пенсійного віку. Зокрема, для жінок він буде підвищений до 67 років.

Заходи, що вживаються грецькою владою, вже викликали хвилю невдоволення серед населення країни. Минулого тижня в Греції пройшов загальнонаціональний страйк, який супроводжувався погромами і безладом. Жертвами заворушень стали три людини.

Читайте також:

Міністри фінансів ЄС зібралися на екстрену зустріч з приводу грецької кризи

Лідери країн-учасниць ЄС затвердили програму допомоги Греції

Греція чекає на справжні народні бунти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: