Греція отримала перший транш фіндопомоги

Греція отримала перший транш узгодженої фінансової допомоги загалом у розмірі 20 млрд євро від МВФ та партнерів по зоні євро.

Перший транш узгодженої фінансової допомоги Греції виділено 18 травня, повідомив єврокомісар з економіки і монетарної політики Оллі Рен.

За його словами, 14,5 мільярда євро перерахували Греції партнери по зоні євро, ще 5,5 мільярда євро - Міжнародний валютний фонд.

Міністри фінансів 16 країн єврозони 2 травня на позачерговій зустрічі в Брюсселі затвердили пакет фінансової допомоги Греції з боку ЄС та МВФ у розмірі 110 мільярдів євро. Вісімдесят мільярдів з них бере на себе Євросоюз, у тому числі близько 22 мільярдів - Німеччина, найбільша економіка єврозони. Кредити країн-членів зони євро будуть носити двосторонній характер і видаватися під пільгові 5% річних.

Голова Єврогрупи, прем'єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер, зі свого боку, повідомив журналістам по завершенні засідання міністрів фінансів 16 країн зони євро (Єврогрупа), що учасники зустрічі одностайні в тому, що уряд Греції йде у вірному напрямку.

"Ми продовжуємо вважати, що Греція на правильному шляху", - сказав він Юнкер, повідомивши, що Єврогрупа продовжить відстежувати бюджетно-фінансову ситуацію в Греції.

Нагадаємо, нещодавно Греція отримала перший транш кредиту у розмірі 5,5 млрд євро в рамках пакету допомоги від ЄС і МВФ.

На початку травня міністри фінансів країн-членів ЄС схвалили пакет допомоги Греції у розмірі 110 млрд євро, з яких 80 млрд євро виділять країни єврозони.

Крім того, лідери країн зони євро домовилися про формування механізмів стабілізації для допомоги країнам, які опиняться в скрутному фінансовому становищі та про посилення правил бюджетного регулювання для країн ЄС.

Читайте також:

Греція отримала перший транш кредиту від МВФ

Міністри фінансів ЄС зібралися на екстрену зустріч з приводу грецької кризи

Лідери країн-учасниць ЄС затвердили програму допомоги Греції

Греція чекає на справжні народні бунти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: