Греція вдвічі скоротила дефіцит бюджету

Греції вдалося скоротити дефіцит бюджету на 46% і підвищити доходи, виконавши таким чином умови МВФ для отримання кредиту.

Дефіцит бюджету Греції в першій половині поточного року скоротився на 46% у порівнянні першою половиною минулого.

Це відбулося на фоні поєднання значного скорочення витрат і підвищення доходів, повідомило міністерство фінансів Греції.

"Як показують попередні дані, дефіцит бюджету за перші шість місяців 2010 року склав 9,65 млрд євро проти 17,87 млрд євро за січень-червень 2009 року. Це означає річне зниження на 46% в порівнянні з очікуваним зниженням у 39,5 , передбаченим проведеною державною програмою економічної політики", - говориться в заяві міністерства.

Умови укладеного на початку травня угоди з ЄС і Міжнародним валютним фондом про надання кредиту в розмірі 110 млрд євро передбачають, що уряд Греції має скоротити дефіцит бюджету на 40% в цьому році - до 8,1% від ВВП.

Згідно з повідомленням, витрати центрального уряду за січень-червень цього року знизилися на 12,8% (істотно перевищуючи очікувалося скорочення на 5,5%), при цьому доходи також опинилися нижче цільових рівнів. За перші шість місяців бюджетні доходи зросли лише на 7,2% при прогнозі їх зростання в 13,7%.

У Брюсселі не виключають, що Болгарія та Угорщина можуть стати "наступниками" Греції, боргові проблеми якій поклали початок найбільш важкої кризи в історії єдиної Європи.

Минулої осені Греція була спіймана на фальсифікації статистичних даних. За аналогічним сценарієм тепер розвиваються і події в Болгарії - оцінка бюджетного дефіциту за минулий рік переглянута у бік значного збільшення, і єврочиновники планують провести аудит фінансової статистики країни.

Читайте також:

Страйк у Греції переріс у сутички з поліцією

Греція компенсуватиме туристам непередбачені витрати

У Греції страйкують працівники метро, радіо і телебачення

Грецька криза дісталася Центральної та Східної Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: