Грецька криза дісталася Центральної та Східної Європи

У Болгарії та Угорщини очікуються проблеми "у грецькому стилі". Експерти не виключають, що ці країни можуть оголосити дефолт.

Європейські чиновники стурбовані фінансовою ситуацією у Центральній та Східній Європі. У Брюсселі не виключають, що Болгарія та Угорщина можуть стати "наступниками" Греції, боргові проблеми якій поклали початок найбільш важкої кризи в історії єдиної Європи.

Минулої осені Греція була спіймана на фальсифікації статистичних даних. За аналогічним сценарієм тепер розвиваються і події в Болгарії - оцінка бюджетного дефіциту за минулий рік переглянута у бік значного збільшення, і єврочиновники планують провести аудит фінансової статистики країни.

Єврокомісар Оллі Рен у вівторок заявив, що у нього є "деякі побоювання" щодо даних, що надходять з країни, і він хотів би, щоб чиновники ЄС провели перевірку болгарських статданих. За його словами, зараз розглядається можливість відправки місії в Софію найближчим часом.

А минулого тижня світові ринки запанікували після повідомлення влади Угорщини, яка заявила, що колишній уряд приховував інформацію про серйозність справ в економіці країни. Раніше, нагадаємо, повідомлялося, що у країни можуть виникнути проблеми "у грецькому стилі", і вона навіть може оголосити дефолт. У вівторок угорський прем'єр Віктор Орбан, виступаючи в парламенті, виклав економічну програму з 29 пунктів, яка передбачає скорочення бюджетних витрат, введення податкових стимулів для компаній, а також додаткового податку на банки. На думку Орбана, майбутнє - за "виробничим", а не спекулятивних капіталізмом, і це вимагає радикальної зміни податкової політики.

Між тим аналітики передрікають можливість розпаду зони євро. "Ризик розпаду єврозони, безсумнівно, є", - заявив директор Odey Asset Management Джоф Марсон.

За даними опитування, проведеного агентством Bloomberg, імовірність дефолту Греції за борговими зобов'язаннями майже три чверті (73%) керівників великих компаній оцінюють як високу. І лише 23% респондентів заявили, що пакет екстрених заходів з порятунку "проблемних" країн-учасниць зони євро загальним обсягом 1 трлн євро буде здатний запобігти дефолту всередині єврозони і уберегти об'єднання від розпаду. Більшість (60%) учасників опитування очікують подальшого зниження курсу євро в найближчі три місяці.

Більшість інвесторів у Європі, Азії і США вважають, що найбільш вірогідним претендентом на роль банкрута є Греція, 35% опитаних вважають, що те саме може статися з Португалією, а чверть респондентів побоюється дефолту в Іспанії.

За межами Європи країною, що викликає найбільші побоювання щодо платоспроможності, стала Аргентина - 31% учасників опитування вважають, що країна може оголосити дефолт.

Переважна більшість (85%) інвесторів побоюються, що європейська боргова криза буде мати негативні наслідки для американської економіки.

Читайте також:

Проблеми Угорщини обвалили євро і світові індекси

Першоквітневий жарт про введення євро в Болгарії розгнівав МВФ

Експерт: США стануть жертвою другої хвилі кризи

Європа переживає найважчу економічну кризу за 100 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: