Греція офіційно попросила фінансової допомоги у МВФ і Євросоюзу

Уряд в Афінах звернувся до МВФ та ЄС з проханням про фінансову допомогу в 40 - 45 мільярдів євро.

Уряд Греції звернувся з проханням про надання пакета фінансової допомоги до Міжнародного валютного фонду і Європейського Союзу.

Відповідне звернення в п'ятницю, 23 квітня, оприлюднив прем'єр-міністр країни Георгіос Папандреу.

Водночас більше половини громадян Греції вважають, що цей захід скоріше негативно вплине на розвиток економіки країни. За даними соціологічних опитувань, лише 27% греків вірять, що їхня країна отримає від цієї допомоги вигоду.

Греція бажає отримати від ЄС і МВФ 40 - 45 мільярдів євро для стримування катастрофічного бюджетного дефіциту, який перевищує 13%.

Криза в Греції негативно впливає на курс євро, який ще на ранкових торгах 23 квітня впав до рекордно низької позначки по відношенню до долара США за майже рік (1,32 долара). Однак після оголошення про намір Греції звернутися за фінансовою допомогою до МВФ і ЄС курс євро пішов вгору.

Тим часом міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило суверенні кредитні рейтинги Греції з A2 до A3, помістивши їх на перегляд з "негативним" прогнозом. Аналітики вважають, що існують значні ризики зростання державної заборгованості Греції до більш високого рівня. Наразі інвестори сприймають стан Греції як передбанкрутний, у зв'язку з чим прибутковість грецьких облігацій з кожним днем зростає.

Читайте також:

Греція і Goldman Sachs обвалили біржі Європи

МВФ зібрав кошти на нову кризу

Євросоюз ухвалив рішення про виділення кредиту Греції

Німці запропонували Греції продати острови, щоб розплатитися з боргами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: