Греція випустила нові 10-річні облігації на 5 млрд доларів

Греція знову взяла в борг на фінансових ринках: попит на випущені нові облігації державної позики перевищив пропозицію.

Уряд Греції, яка переживає глибоку фінансову кризу, почав випуск нових облігацій 10-річної державної позики, розраховуючи отримати за них від 3 до 5 мільярдів євро.

Поширення цінних паперів було доручене п'яти банкам: Barclays Capital, HSBC, Nomura, National Bank of Greece і Piraeus Bank. Облігації вже викликали величезний інтерес у інвесторів – до 12 години 4 березня вже надійшли заявки на покупку паперів на загальну суму 11 млрд євро. Проте поки що вирішено випустити облігацій лише на 5 млрд євро, тому багато інвесторів цього разу залишаться ні з чим.

Нагадаємо, Греція повинна до 20 травня реструктурувати борги на 20 млрд євро. У січні ця країна випустила облігації 5-річної державної позики на суму 8 млрд євро. Ці облігації теж викликали у інвесторів ажіотаж. Тоді грецький уряд отримав за них майже 8 мільярдів євро. Але до кінця першого ж дня торгів ціна облігацій різко впала.

У 2010 році Греції належить позичити в цілому приблизно 54 мільярди євро. При цьому, за розрахунками міжнародного рейтингового агентства Moody's, Греції необхідно найближчими місяцями витрачати майже 15% всіх бюджетних доходів тільки на виплату відсотків за раніше випущеними країною держоблігаціями – це удвічі більше,
ніж потрібно, наприклад, Іспанії або Португалії.

Зазначимо, що Афіни продають облігації на тлі масових протестів - громадяни незадоволені політикою економії і скорочення витрат, яка, за задумом уряду, повинні зменшити дефіцит бюджету (минулого року дефіцит бюджету Греції склав 12,7% ВВП - більше, ніж в будь-якій іншій країні ЄС).

Щоб скоротити державний борг в 294 млрд євро і рекордний дефіцит бюджету, влада Греції вдалася до жорстких заходів, які торкнулися насамперед пересічних мешканців країни. Зокрема, влада заморозила зростання зарплат, на 10% скоротили допомогу працівникам держсектора, підвищила акцизи на алкоголь і сигарети, а також споживчий податок на бензин.

Тим часом міжнародне рейтингове агентство Moody's пригрозило знизити рейтинг Греції в тому випадку, якщо ця країна затягуватиме з оздоровленням державних фінансів.

Moody's - єдине з трьох великих агентств, яке як і раніше дає Греції рейтинг А. Якщо він буде знижений до В, то у грецького банківського сектора виникнуть серйозні труднощі. Річ у тому, що для отримання позик у Європейського Центробанку країна повинна мати рейтинг А як мінімум в одного з агентств.

Читайте також:

Німці запропонували Греції продати острови, щоб розплатитися з боргами

Демонстранти захопили Мінфін Греції

МВФ готовий надати фінансову допомогу Греції

Мер Афін зажадав від Німеччини 70 млрд євро за Другу світову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: