Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гриневич різко відреагувала, що в окремих регіонах учителям "урізали" надбавки до зарплат

На час карантину в школах педагогів змушують писати заяви на відпустки за власний рахунок.

До Міністерства освіти і науки почали надходити скарги з регіонів, що вчителям не виплачують надбавки за престижність до зарплат.

"У МОН почали надходити повідомлення про те, що в окремих областях місцева влада зловживає своїми повноваженнями та зменшує надбавку за престижність, а в деяких місцевостях педагогів навіть змушують протягом карантину брати відпустку за власний рахунок. Очевидно, що така ситуація є абсолютно неприпустимою", - зазначила у Facebook Лілія Гриневич.

Вона наголошує, що "освітньої субвенції на зарплати вистачає для виплати коштів вчителям. Ще з минулого року на рівні місцевих бюджетів осіли значні залишки освітньої субвенції. Ми вирішили підтримати місцеві органи та дозволили використовувати ці гроші на матеріально-технічне забезпечення. Тепер місцеві органи економлять на вчителях по максимуму".

Міністр наголошує, що в разі масових порушень просто скасують відповідну постанову.

"Рішення є, і воно доволі просте. Якщо це продовжиться, ми внесемо зміни до відповідної постанови і жодної копійки із залишків освітньої субвенції на матеріально-технічне забезпечення місцеві органи витратити не зможуть. На місцях є значні субвенції на матеріально-технічне забезпечення з державного бюджету, до 10 разів збільшилися надходження до місцевих бюджетів у межах децентралізації. При цьому заощаджувати на вчителях - це окремий різновид цинізму", - обурена Гриневич.

Вона не виключає, що "можуть бути об'єктивні обставини, і коштів у деяких окремих місцевостях може не вистачати. Це було і в попередні роки, і ми в робочому порядку реагували на такі ситуації. Пишіть лист на МОН і ми шукатимемо спосіб відкоригувати. Але урізати зарплати та відправляти вчителів у примусові відпустки, аби притримати гроші і направити їх за іншим призначенням - це щось нове".

Нагадаємо, днями учителям спецшкіл та інклюзивних класів призначили додаткові доплати до зарплат.

ВідеоЛілія Гриневич розповіла про "Нову українську школу"

Навчити дітей користуватися знаннями в реальному житті ще змалечку - одне з найголовніших завдань проекту "Нова українська школа". Проте не всім батькам до вподоби українська реформа. Відповідає на питання батьків і розвінчує міфи в нашій студії Лілія Гриневич - Міністр освіти і науки. Дивіться. 

Лілія Гриневич розповіла про "Нову українську школу"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції