Гриценко про паливо та паразитів

Мініоборони протягом чотирьох місяців не може закупити паливо для військової авіації, оскільки система держзакупівель є неефективною.

Міністерство оборони України протягом чотирьох місяців не може закупити паливо для військової авіації.

Як передає УНІАН, про це сьогодні журналістам у Львові сказав міністр оборони України Анатолій Гриценко, коментуючи заяву віце-прем’єр-міністра Олександра Кузьмука, який в інтерв’ю одному із центральних телеканалів заявив про недосконалість діяльності Міноборони, наголосивши, що цивільна авіація не має проблем з організацією польотів.

Анатолій Гриценко
Архів
Анатолій Гриценко налаштований на реформування
На думку Гриценка, перш ніж робити такі заяви, треба з’ясувати різницю між військовою авіацією та цивільною. Зокрема, за словами міністра, приватні компанії купують паливо "там, де хочуть": в Україні або за її межами, не проводять тендерів, і бізнесові рішення приймаються керівництвом компанії.

"Державна структура діє відповідно до закону, саме тому протягом чотирьох місяців ми не можемо закупити паливо", - сказав Гриценко.

Таку систему державних закупівель за участі Тендерної палати міністр називає неефективною і вважає, що вона потребує зміни.

"Я наполягаю на тому, що система державних закупівель за участі Тендерної палати є недосконалою, корумпованою і такою, яка суперечить інтересам держави і її громадян", - сказав Гриценко.

Він зазначив, що Тендерна палата розповсюдила заяву, де зазначається, що Гриценка дезінформували підлеглі щодо системи держзакупівель. При цьому міністр підкреслив, що питання недосконалості тендерних процедур неодноразово обговорювались на засіданнях уряду і засіданні Ради національної безпеки і оборони, де кожен міністр та голова облдержадміністрації підтверджували, що зараз тендерні процедури фактично заблоковані. "Це дійсно загроза національній безпеці", - вважає Гриценко.

За словами міністра, перебуваючи у відпустці, на зустрічах з людьми в різних регіонах постійно слухає пропозиції про необхідність невідкладно змінити систему держзакупівель після обрання нової Верховної ради.

"Не треба показувати пальцем на Гриценка. Тендерна палата – це паразит, який своєю системою "контролю" спотворив ідею громадського контролю, натомість забезпечив дуже ефективну систему витягування, як пилососом, державних коштів на свої потреби", - сказав міністр.

Він зазначив, що на сьогодні фактично будь-хто може оскаржити результати тендеру і таким чином заблокувати їх.

Міністр наголосив, що завдання зміни системи держзакупівель є пріоритетним для ВР нового скликання.

Анатолій Гриценко нагадав, що при Міноборони з 1 травня цього року для ефективнішого використання коштів створено єдиний тендерний комітет. При цьому він додав, що коли став міністром оборони, таких комітетів було більше десяти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: