Гривня і російський рубль стали найслабшими валютами в світі – інфографіка

Дата публікації
Гривня і російський рубль стали найслабшими валютами в світі – інфографіка

Гривню і російський рубль визнали найслабшими валютами світу / erve.ua

Найсильнішою валютою несподівано став сомалійський шилінг.

Найсильнішою валютою світу в минулому році несподівано виявився сомалійський шилінг.

Гривня за підсумками 2014 року стала найменш прибутковою валютою у світі, зазначає видання "Слово і діло", яке й склало рейтинг. Серед лідерів антирейтингу слабкості валют також російський рубль, ганський седі та аргентинське песо.

Статус володаря найбільш прибуткової світової валюти належить Сомалі - країні, де центральний банк існує всього три роки, а золотовалютні резерви і зовсім відсутні. Після початку громадянської війни в 1990 році і фактичного розпаду Сомалі шилінг неухильно знецінювався. Поліпшення політичної ситуації призводить до того, що сомалійці повертаються на батьківщину, привозячи з собою валюту. Проте така тенденція триватиме недовго - у стратегії центрального банку Сомалі на 2013-2018 роки значиться введення нової валюти. Та й потік сомалійців на батьківщину може вичерпатися.

facebook.com

Дохідність національної валюти або, навпаки, її знецінення розраховано, виходячи із зворотнього курсу до долара США. Наприклад, на початку 2014 року 1 рубль коштував 0,031 долара. А наприкінці 2014 року його ціна в доларах опустилася до 0,0181 долара. Таким чином, російський рубль втратив 41% своєї вартості в доларовому вираженні.

Нагадаємо, економісти порадили українцям, куди вкладати гроші у 2015 році, щоб вони не "згоріли".

Наступна публікація