Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гривня нещадно обвалила долар і євро у курсах НБУ на 12 серпня

Один долар коштує 25,09 грн.

Гривня зміцнилась щодо долара США на понеділок, 12 серпня, на 22 копійки. Національний банк України оцінив одиницю американського долара у 25 гривень 9 копійок.

Євро також знизився, але на 24 копійки - 28,09 грн за одиницю євровалюти. 

Курс гривні змінюється у курсах НБУ четвертий день поспіль. До цього нацвалюта України різко втратила у ціні від 25,02 грн до 25,73 грн. Утім, кореляція була не тривалою. Гривню зміцнюють одразу кілька факторів: інвестування в облігації (зростання в 11 разів від початку року, що забезпечило вливання валюти).

Так, 30 липня, після аукціону з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) було залучено найбільшу цього року суму в гривнях - 17,2 млрд гривень, з яких майже 11 млрд грн залучено в 5,5-річні інструменти в гривні. На курс впливають сприятливі ціни на українську сільськогосподарську продукцію та метал, а також високий урожай. Водночас Національний банк викуповує надлишок доларів, збільшуючи резерви рекордними темпами, іноді скуповуючи з ринку по кілька сотень мільйонів доларів в день. 

В коментарі ТСН.ua глава підрозділу з корпоративного аналізу компанії ICU Олександр Мартиненко спрогнозував, що до кінця року іноземці можуть вкласти в ОВДП ще $2-3 млрд і у цьому випадку гривня продовжить своє зміцнення. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції