Гривня падає через епідемію свинячого грипу в Україні

Експерти вважають, що грип, разом із газовими проблемами та ймовірною відмовою МВФ дати Україні кредит, негативно вплинув на курс національної валюти.

Епідемія грипу в Україні стала одним із психологічних чинників, що вплинули на зниження курсу гривні

Таку думку висловив економіст інвестиційної компанії Astrum Investment Management Олексій Блінов. Він поставив грип поруч із такими девальваційними чинниками, як загроза нових газових конфліктів із Росією та проблеми у відносинах України з МВФ.

"Національна валюта почала девальвувати під впливом ряду психологічних чинників. По-перше, прем'єр-міністр Росії заявив, посилаючись на телефонну розмову з українською колегою Юлією Тимошенко, що Україна має проблеми з оплатою за імпортований газ. По-друге, директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан підтвердив, що закон про соціальні стандарти, підписаний президентом Ющенком став великою проблемою, що відводить Україну з шляху дотримання кредитної програми stand-by. По-третє, психологічна ситуація на ринку погіршилась у зв'язку з епідемією вірусу A (H1N1), що недавно спалахнула в Україні", - відзначив експерт.

Нагадаємо, внаслідок епідемії грипу померли 73 і захворіли більше 250 тисяч українців. У дев'яти західноукраїнських областях і Києві оголошено карантин, закрито всі навчальні заклади в Україні.

Разом із тим, за словами чиновників, в Україніи немає епідемії свинячого грипу. Зараз клінічно підтверджено 14 випадків цього вірусу.

Курс гривні, в той же час, суттєво знизився на міжбанківському валютному ринку. Курс міжбанківського долара майже сягнув у вівторок, 3 листопада, позначки 8,30 грн, зупинившись на 8,27 грн.

Читайте також:

Епідемія грипу в Україні вбила 73 людини

Головний санлікар: в Україні немає епідемії свинячого грипу

На міжбанку різко обвалилася гривня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: