Гривня впала найбільше з усіх європейських валют

У час кризи українська гривня втратила 50% вартості, що є рекордом серед усіх європейських валют.

Гривня очолила рейтинг європейських валют, які найбільше знецінилися за останні півроку.

До трійки "валютних аутсайдерів" також увійшли польський злотий і російський рубль.

Гривня протягом кризового періоду з вересня 2008 до кінця лютого 2009 року знецінилася на 50%. Цей показник безпрецедентно високий для всієї Європи. В той же час, разом з українською стрімко втратили ціну грошові одиниці сусідніх країн.

Так, польський злотий за півроку подешевшав на 36,5%, російський рубль - на 31%. Подібне падіння також було зафіксовано в Чехії, Румунії, Білорусі та Казахстані. З огляду на це, економісти вже називають Східну Європу епіцентром фінансової кризи.

В цілому ж, подешевшання східноєвропейських валют коливалося в діапазоні від 50% (гривня) до 10% (молдавський лей). Протягом останніх трьох місяців лідерами за знеціненням стали білоруський рубль (подешевшав на 22,4%), казахський тенге (мінус 20,3%) і російський рубль (мінус 15,5%). Гривня за цей час втратила лише 11% вартості, тоді як восени - 39%.

На думку експертів, масова девальвація східноєвропейських валют свідчить про відтік капіталу з цього регіону. На думку економістів, цього року така тенденція лише набиратиме обертів.

За словами аналітика інвестиційної компанії "Ренессанс Капітал" Анастасії Головач, у 2009 році відтік коштів із України за рахунок погашення зовнішніх боргів становитиме 30-40 мільярдів доларів. У той же час, найбільшим джерелом притоку іноземного капіталу до України стане кредит Міжнародного валютного фонду, який знаходиться під загрозою.

В таких умовах зростання попиту на валюту буде далі тиснути на гривню. З огляду на це, Головач робить прогноз, що до кінця першого півріччя курс долара становитиме 10 гривень. Відтік капіталу зачепив і більш стабільні країни, зокрема Чехію та Угорщину, валюти яких також втратили в ціні.

В той же час, девальвацію російського рубля експерти пояснюють зміною фінансової політики Москви. Раніше РФ активно витрачала золотовалютні резерви на підтримку національної валюти, а зараз ця політика змінена.

Нагадаємо, раніше видання "Дело" оприлюднило макроекономічні прогнози Нацбанку України, згідно з якими цього року девальвація гривні продовжиться.

Згідно з цими прогнозами, девальвація гривні становитиме 30%, тобто, курс долара перевищить позначку в 10 гривень.

Зараз НБУ зберігає офіційний курс української валюти на рівні 7,70 грн. за долар, незважаючи на те, що на міжбанківському та готівковому ринку долар перевищує позначку в 9 гривень.

Читайте також:

Нацбанк: долар перевищить 10 гривень

Українці за два місяці скупили три мільярди доларів

В лютому українці забрали з банків 12 мільярдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: