Гривня повернула довіру українських бізнесменів

Протягом кількох місяців у стабільність курсу гривні стали вірити вдвіче більше українських бізнесменів, ніж раніше.

Національний банк заявив про послаблення девальваційних очікувань українського бізнесу та зростання впевненості в стабільному курсі гривні.

Як повідомили в НБУ під час опитування керівників підприємств різних форм власності, регулятор проаналізував думки 1 245 керівників підприємств із різних регіонів України.

"Оцінки щодо стабільності курсу гривні істотно покращилися: незмінність курсу гривні до долара США прогнозують 33,3% респондентів проти 16,5% в третьому кварталі", - відзначили в Нацбанку, порівнявши нинішні результати з опитуванням, проведеним у травні.

Підприємства всіх форм власності також істотно послабили очікування щодо погіршення економічної ситуації в Україні в найближчі 12 місяців.

Крім того, істотно знизилися інфляційні очікування. Зокрема, зростання споживчих цін у найближчі 12 місяців прогнозується респондентами на рівні 15,1% проти прогнозу 17,5% у попередньому кварталі.

Частка респондентів, які планують залучати банківські кредити, практично не змінилася; вона знизилася на 0,2 п.п. до 46,3%.

Нагадаємо, за прогнозом банкірів, останнім часом курс гривні залишиться стабільним, причому на нього не вплинуть результати другого туру президентських виборів.

У той же час, цього тижня курс гривні відчув коливання, зростання курсу долара було зупинено продажем кількох мільйонів доларів на міжбанківському ринку, який здійснив НБУ.

Читайте також:

Банкіри: перший тур виборів не вплине на курс долара

Експерт: до кінця року курс долара впаде до 7,5 грн

Мінфін: гривня обвалилась, бо у декого здають нерви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: