Гривня стала головною проблемою для українських компаній

Українські бізнесмени зараз можуть впоратися зі всіма своїми проблемами, окрім падіння курсу гривні.

Девальвація гривні стала головною проблемою для компаній в Україні. Про це свідчать результати дослідження, проведеного компанією Ernst & Young і Європейською бізнес-асоціацією.

Згідно дослідженню, основні проблеми, що постали перед підприємствами унаслідок кризи, вже втрачають актуальність. Втім, єдиним винятком стали валютні ризики, які вийшли на перше місце в переліку побоювань бізнесменів.

Опитування 77 компаній, яке було проведене з 10 до 28 вересня, показало, що перелік основних проблем, які стоять перед підприємцями, залишився незмінним, але ряд питань є актуальним для меншого числа респондентів.

Затримка платежів з боку клієнтів хвилює вже тільки 49% компаній (раніше 59%), а подальше скорочення персоналу - 26% компаній (раніше 38%). Вплив кризи на бізнес виявився не таким сильним, як очікувалося раніше, вважає з цього приводу управляючий партнер Ernst & Young Олексій Кредісов.

Крім того, скорочення обсягів продажів тепер хвилює тільки 57% компаній (у травні - 73%), незважаючи на те що зниження рівня продажів за останній квартал прискорилося: про високе - понад 40% - зниження заявили 14% респондентів (раніше - 12%), на 21-40% - 27% респондентів (20%), на 11-20% - 14% респондентів (22%).

Зростання рівня продажів відзначили 27% компаній (12%). Підвищення оптимізму підприємств Кредісов пояснив їхньою адаптацією до нових умов роботи і розумінням того, що бізнесу в Україні доведеться жити в умовах іншої прибутковості.

На тлі загального поліпшення очікувань, стурбованість компаній валютними ризиками посилилася. Якщо в травні такі ризики називали пріоритетними 64% респондентів, то зараз - 82%, що збігається з рівнем початку року.

Кредісов додав, що висока стурбованість пояснюється термінами проведення опитування - під час вересневого знецінення гривні, і зазначив, що бізнес за аналогією з 2008 роком побоюється ще одного обвалу національної валюти наприкінці поточного року.

Нагадаємо, зараз курс гривні знову почав знижуватися, міжбанківська ціна української валюти сягнула рівня 8,35-8,40 грн.

В той же час, за очікуваннями експертів і представників Національного банку, найближчим часом курс гривні може знизитися, а на його посилення чекати не варто.

Читайте також:

НБУ: немає жодних підстав для посилення гривні

Банкіри: до зими долар стрибатиме до 9,5 грн

Долар втратить статус світової валюти за 5 років

Експерти: долар знову почне дорожчати у жовтні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: