Гривня залишає прив'язку до долара

Україна не відмовиться від прив'язки курсу своєї валюти до курсу долара США.

Україна найближчим часом не збирається відмовлятися від прив'язки обмінного курсу гривні до долара США.

Про це повідомив у суботу міністр економіки України Анатолій Кінах. 

Анатолій Кінах
УНІАН
Анатолій Кінах.
"Валютно-курсова політика не повинна бути чинником особистої або політичної кон'юнктури" - цитує його прес-служба Мінекономіки. 

Кінах відзначив, що перехід до прив'язки обмінного курсу гривні не до долара США, а до "корзини" основних валют залежить від того, наскільки швидко Україна зможе вступити до Світової організації торгівлі та проводити міжнародні торговельні розрахунки не тільки переважно в доларах США, але й в інших валютах.
 
Міністр нагадав, що уряд спільно з Національним банком України офіційно ухвалив рішення щодо прогнозу валютно-курсової політики на 2008 рік. За словами Кінаха, обмінний курс гривни наступного року перебуватиме в межах коридору 4,95 - 5,25 гривень за долар США. 

"На світових фінансових ринках курс долара знижується, і нам потрібно шукати оптимальне зважене рішення, на основі економічних законів, і чітко формувати наші стратегічні інтереси в контексті конкурентоспроможності для подальшого розвитку економіки України" - сказав урядовець.

За словами Кінаха, питання валютно-курсової політики необхідно вирішувати комплексно, аналізуючи торговельний баланс держави, платіжоспроможність громадян, конкурентоспроможність експорту, а також динаміку формування міжнародних валютних резервів.
 
"Це дуже відповідальне завдання, яке можна вирішити на основі комплексних програмно-цільових підходів і за рахунок підвищення рівня конкурентоспроможності української продукції", - відзначив він. 

Крім того, Кинах проінформував про динаміку збільшення золотовалютних резервів Національного банку, які є одним із джерел фінансування імпорту.
 
"Ми вже пройшли дуже хороший рубіж - близько 30 мільярдів доларів США. Це красивий показник, який дає можливість забезпечувати стабільність фінансової системи, зокрема збалансовану валютно-курсову політику" - резюмував глава Міністерства економіки України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: