Грошей МВФ Україна найближчим часом не побачить

"Може там вони у МВФ недооцінюють те, що компетентність реформаторів недостатня?"

Україна не виконала умови Міжнародного валютного фонду (МВФ), тому найближчими місяцями черговий транш кредиту не надійде, вважають закордонні і українські експерти.

Найбільшою перепоною вони назвали обіцяну владою пенсійну реформу.

Експерт Інституту міжнародної економіки імені Петерсона у Вашингтоні Андерс Ослунд зазначив, що українській владі не вдалося виконати цю домовленість із МВФ. Отже, чергового траншу кредиту, принаймні до літа, не буде.

"Точно написано, що потрібно робити, щоб Україна отримала кошти. Україна практично нічого з цього не зробила. Головна умова: ухвалити законодавство щодо пенсійної реформи. Це, зрозуміло, не відбудеться впродовж нинішнього місяця. І цього достатньо, щоб нічого не відбувалося. Не буде грошей до кінця червня", - зазначив Ослунд.

Президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер зазначив, що Міжнародному валютному фонду потрібні конкретні результати, а не наміри.

"Може там вони недооцінюють те, що компетентність реформаторів недостатня? Сказати, що вони (українська влада) нічого не роблять, я не можу. Такий рівень інтенсивності, наголошую, не результатів, а саме інтенсивності робіт, і інтенсивності пропаганди щодо реформ, був лише у Кучми у 1994-98 роках", - сказав він.

Також напруга в стосунках України і МВФ може стати негативним сигналом для інвесторів, а також поставити під загрозу стабільність національної валюти, вважає голова наглядової ради Фонду якісної політики Олександр Бланк.

Нагадаємо, нещодавно прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна може обійтися без кредиту Міжнародного валютного фонду. До цього Віце-прем'єр Сергій Тігіпко висловив думку, що без пенсійної реформи Україна не отримає черговий транш кредиту від МВФ.

Нова програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 року, передбачає виділення Україні кредиту на суму 15,15 млрд доларів. Термін дії програми складає 2,5 року. Кошти позичаються під ставку 3,5% річних. Відразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш цього кредиту МВФ у розмірі 1,89 млрд дол.

Рада директорів Міжнародного валютного фонду на засіданні 22 грудня 2010 року прийняла рішення про виділення Україні другого траншу кредиту "stand-by" в об'ємі 1,5 млрд дол.

Читайте також:

В уряді винайшли спосіб погасити борги перед МВФ

Уряд: без пенсійної реформи МВФ не дасть Україні грошей

Азаров: Україна може обійтися без кредиту МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: