Гроші на Євро-2012 Україні дадуть китайці

Український уряд планує одержати від Китаю мільярд доларів на будівництво доріг.

Уряд розпочав переговори про залучення кредиту від китайських фінансових установ. Позика, сума якої може становити 1 мільярд доларів, буде використана при підготовці до проведення Євро-2012. Як уточнив віце-прем'єр-міністр Іван Васюник, гроші планується використати для будівництва доріг.

"Китайський" кредит якщо буде виданий Україні, то найімовірніше, за умови, що підряди на виконання робіт дістануться китайським компаніям, припускають джерела газети "Дело".

Віце-президент Китайської міжнародної асоціації підрядчиків Чи Чонхай вже підтвердив зацікавленість в інвестпроектах, пов'язаних з транспортною інфраструктурою України.

"Рішення про обсяг кредитних ресурсів китайських банків може бути прийнято після підписання відповідної угоди", — пояснює віце-прем'єр Іван Васюник. Проте, вже в найближчі місяці можуть бути досягнуті домовленості з китайською стороною щодо конкретних проектів, які реалізовуватимуться за рахунок китайського кредиту.

Глава комітету Верховної ради з питань міжнародної економічної політики Олексій Плотников вважає, що розмір кредиту в 500 мільйонів — мільярд доларів для Китаю цілком прийнятний. З іншого боку, ця операція вигідна і КНР з кількох причин.

"Зараз Китаю вигідно завойовувати нові ринки і демонструвати свою присутність, в даному випадку, на Євро-2012", — коментує Плотников. — "Якщо мова йде про будівництво — логічно, що або ці підряди в Україні здійснюватимуть китайські фірми, або китайські фірми будуть постачальниками".

За словами Васюника, кредит китайських банків допоможе вирішити багато проблемних питань, які гальмують підготовку до Єврочемпіонату і внаслідок яких деякі міста зовсім ризикують втратити право приймати матчі континентальної першості.

Крім того, як заявив Іван Васюник, Україна веде переговори з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) про залучення кредиту у розмірі 300 мільйонів євро для підготовки до Євро-2012.

"У нас є офіційний лист від ЄІБ про те, що він готовий розглянути і до вересня-жовтня вирішити про виділення Україні додаткових коштів", — сказав він. За словами міністра, в перелік проектів, які передбачається реалізувати за рахунок цього кредиту ЄІБ, уряд включив будівництво терміналів аеропортів в Львові і Донецьку, а також підготовку муніципальних доріг і міського транспорту в 4 українських містах, що приймають Євро-2012.

Крім того, протягом липня Всесвітній банк повинен вирішити про виділення Україні кредиту на суму 400 мільйонів доларів на будівництво і реконструкцію дороги Київ — Харків, яка є однією з ключових для Євро-2012.

Читайте також:

Вінський звинуватив Тимошенко у зриві Євро-2012

Польща готова до Євро-2012 на 35 відсотків

Скандал в уряді: Тимошенко не дасть грошей на "Олімпійський"

Безробітні допоможуть в підготовці до Євро-2012

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: