Гроші в трубу України – в 10 разів краще, ніж в її обхід

Європейському Союзу вигідніше фінансувати українську ГТС, аніж газогони "Північний потік" і "Південний потік".

Інвестиції в розширення ГТС України в 10 разів ефективніші, ніж у маршрути в обхід України.

Про це заявив заступник міністра палива і енергетики Сергій Павлуша.

За його словами, Європейському союзу невигідно фінансувати будівництво альтернативних газопроводів "Північний потік" і "Південний потік".

"Строки будівництва магістральних газопроводів в Україні менші, і нема таких екологічних проблем, як у нових проектів в обхід нашої території, відсутні такі технологічні ризики", - пояснив Павлуша.

"Образно кажучи, за 2 млрд дол. в Україні можна побудувати те, що поза її територією обійдеться в 22 млрд дол.", - підкреслив він.

Заступник міністра нагадав, що вартість проектів модернізації ГТС, які були презентовані Україною на Міжнародній інвестиційній конференції в Брюсселі, склала 2,5 млрд дол.

За словами Павлуші, на конференції у Брюсселі Україна чітко продемонструвала Європі, що реалізація запропонованих проектів сприятиме забезпеченню зростаючих потреб європейців у газі в середньостроковій перспективі.

"Тобто ви витрачаєте приблизно 1 млрд дол. - отримуєте можливість додатково імпортувати 30 млрд кубометрів газу на рік. Витрачаєте 2 млрд дол. на розширення ГТС України - отримуєте ще більші транзитні можливості: збільшення транзиту до 60 млрд кубометрів плюс до існуючих", - пояснив він.

Нагадаємо, 13 липня Австрія, Болгарія, Румунія, Туреччина та Угорщина підписали Міжурядову угоду з реалізації проекту Nabucco. Цим газопроводом природний газ постачатиметься до Європейського Союзу в обхід Росії, а відповідно і України.

Читайте також:

Транспортувати газ в обхід Росії погодились п’ять країн

Росія купуватиме азербайджанський газ за рекордно високою ціною

"Газпром" оприлюднив план експансії до Європи

"Газпрому" погіршили кредитний рейтинг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: