Гройсман мусить відправити держпідприємства на продаж - російський економіст

Алексашенко вважає, що прем'єр не повинен бути класним макроекономістом.

Новий український уряд під керівництвом прем'єр-міністра Володимира Гройсмана першочергово має забезпечити стабільність макроекономіки, сприятливий інвестиційний клімат, верховенство права, судову реформу та боротися з корупцією.

Такі поради главі уряду дав в інтерв'ю "Новому времени" російський економіст, директор з макроекономічних досліджень Вищої школи економіки Сергій Алексашенко.

"Я не вважаю, що прем'єр повинен бути класним макроекономістом. Класних макроекономістів у будь-якій країні не дуже багато – їх не дуже багато в Америці, їх не дуже багато в Україні. Прем'єр повинен розуміти і бачити майбутнє, його завдання – рух у бік Європи. Є базові елементи цього шляху – стабільна макроекономіка, сприятливий інвестиційний клімат, верховенство права, судова реформа, боротьба з корупцією. І він у кожному напрямі повинен вміти слухати своїх міністрів, які йому будуть говорити: ось коридор, у рамках якого у нас є можливість рухатися. Макроекономіка в значній частині – це політика Нацбанку. Це питання процентних ставок, валютного курсу, тобто взагалі не компетенція прем'єр-міністра. Він повинен жити з цим як з зовнішнім фактором", – сказав Алексашенко.

Економіст радить провести приватизацію держпідприємств.

"При цьому він (прем'єр) повинен розуміти, що утримувати 1800 підприємств у статусі державних – це збитки держбюджету, економіки та сприяння корупції. Їх треба швидко, протягом одного року, продати через електронні торги", - радить Алексашенко.

Російський економіст також назвав переваги України перед Польщею та Словаччиною.

Залиште свій коментар

Наступна публікація