Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гройсман назвав пенсійну реформу кроком до збільшення доходів українців

Голова уряду проанонсував підвищення пенсій вже у жовтні.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав ухвалення парламентом пенсійної реформи кроком до збільшення доходів українців.

За його словами, зміни у пенсійній системі і зміни у системі оплати праці, які були започатковані на початку цього року, - це системні перетворення.

ВідеоЖурналісти ТСН дослідили, які можливості надасть українцям пенсійна реформа

«Це системні кроки, які ведуть до збільшення доходів громадян. Ми реформували систему оплати праці, ми зробили нову систему пенсій. А далі будемо приймати економічні закони, через які будемо створювати нові робочі місця, збільшувати доходи громадян. Все будемо робити для того, щоб люди жили краще, щоб відчули, що життя змінюється вже зараз», - сказав голова уряду.

Володимир Гройсман також зазначив, що ухвалення пенсійної реформи для нього було справою честі.

«Я обіцяв, що ми це зробимо – і ми це зробили. Мі прийняли важливий закон. Хочу подякувати президенту, парламенту, кожному депутату, хто прийняв це відповідальне рішення. Хочу подякувати експертному середовищу, яке підтримувало нашу ініціативу», - сказав прем’єр.

«Зараз важливо, аби ми в жовтні зробили підвищення пенсій і тому важливо, аби всі служби зараз розпочали роботу», - додав він.

Нагадаємо, Рада затвердила законопроект, що запускає пенсійну реформу і повинен створити справедливу систему пенсійного страхування.  Законопроект відновлює диференціацію розмірів пенсій залежно від отриманого заробітку та страхового стажу. Окрім цього повинен відбутися перегляд умов перерахунку (індексації) пенсій, а також щорічний перерахунок пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати.

Після ухвалення законів щодо пенсійної реформи мінімальна пенсія в Україні зросте на 11% (на 140 грн) – від нинішніх 1312 грн до 1452 грн для тих, у кого достатньо страхового стажу.Такі цифри наводить прес-служба парламентського комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення з посиланням на голову комітету Людмилу Денісову.

У разі схвалення нардепами пенсійної реформи, від 1 жовтня для призначення та перерахунку пенсій застосовуватиметься прожитковий мінімум, що передбачений держбюджетом на 1 грудня 2017 року. Тобто, від 1 жовтня прожитковий мінімум для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, становитиме 1452 грн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції