Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гройсман обіцяє 100-відсотковий державний захист коштів клієнтів "ПриватБанку"

Під час передачі фінустанови в держвласність НБУ обіцяє втримати ситуацію на валютному ринку.

Учора, 18 грудня, Кабмін ухвалив рішення про націоналізацію "ПриватБанку". Це сталося через те, що "розрив між сформованими резервами та кредитним ризиком станом на грудень сягнув майже 150 мільярдів гривень, що поставило під загрозу подальше обслуговування клієнтів банку".

Про це сьогодні, 19 грудня, у своєму відеозверненні сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Ми прийняли це рішення, керуючись, перш за все, тим, щоби забезпечити стабільність банківської системи України і захистити гроші громадян України. В першу чергу мова йде про понад 3 мільйони пенсіонерів, понад 500 тисяч студентів та 1,6 мільйона соціально незахищених громадян. Мова також іде про понад 3,5 мільйона зарплатних рахунків, про обслуговування 500 тисяч фізичних осіб-підприємців", – зазначив глава уряду.

Він переконує, що "ситуація з "ПриватБанком" могла мати вкрай негативні наслідки для усієї банківської та фінансової системи України. Таким чином учорашнім рішенням ми захистили майже 20 мільйонів клієнтів банку – 20 мільйонів громадян України. І також – фінансову стабільність нашої держави. І це було першочерговим нашим завданням – діяти саме в інтересах українського народу".

Нацбанк визнав "ПриватБанк" неплатоспроможним. Нині там працюють представники НБУ, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів.

"Ця команда технічно забезпечує передачу банку у державну власність. Власники і менеджмент "ПриватБанку" пообіцяли максимально сприяти цьому процесу. Наше спільне завдання на сьогодні – забезпечити безперебійну роботу банку на цьому перехідному етапі, а в подальшому – забезпечити його успішний розвиток. Гроші клієнтів банку відтепер переходять під 100-відсоткові гарантії держави. Нацбанк у цей період підтримає стабільність національної валюти і має для цього абсолютно всі належні інструменти", – наголосив Гройсман.

Президент України Петро Порошенко також пояснив, чому націоналізували "Приватбанк".

Детально про те, як працюватиме "ПриватБанк" у найближчі дні та що буде з грошима українців, читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції