Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гройсман обіцяє, що малозабезпечені українці не відчують підвищення тарифів на газ

Кабмін вирішив підсолодити "газові" новини згадкою про соціальні стандарти.

З 1 травня ціна на газ буде для всіх однаковою - 6879 грн за тисячу кубометрів палива - і без жодних сезонних пільг для населення. Такою новиною 27 квітня почалося лише друге засідання чинного Кабінету міністрів, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

У Кабміні запевняють, що нова єдина вартість газу - економічно обґрунтована. Крім того, це - одне з зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом.

Рішення важке, але необхідне, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Водночас він переконував, що малозабезпечені громадяни здорожчання не відчують.

"Той, хто потребує – отримає цей захист. І фактично підвищення ціни для нього нічого не змінить, а той, хто має сьогодні велике споживання – він буде платити за ринковою ціною – бо це є абсолютно нормально", - пояснив голова уряду.

Відео В Кабміні заявили про встановлення єдиної ціни на газ

Однак ціна на газ потягне за собою й інші здорожчання. Вартість теплової енергії з часом зросте на 60% - з 652 грн за гігакалорію до 1041 грн.

Підсолодити такі новини Кабінет міністрів вирішив згадкою про соціальні стандарти. Уряд запропонує Верховній раді відмінити оподаткування пенсій. А зарплати та інші державні виплати збільшаться за рік ще двічі - з 1-го травня. Та першого грудня. На кінець року - вони зростуть на 10%.

Та попри ці анонсовані збільшення соціальних стандартів, у деяких міністерствах вже думають, чи вистачить запланованих грошей на субсидії у бюджеті цього року, бо після здорожчання газу в Мінсоцполітики прогнозують: кількість заяв на отримання компенсацій може збільшитись на половину.

Кореспондент ТСН Олена Мацюцька

Залиште свій коментар

Вибір редакції