Гройсман показав на картинках, як в Україні відбудеться децентралізація фінансів

Невдовзі парламент має прийняти зміни до Податкового та Бюджетного кодексів.

Бюджет України на 2015 рік Верховна Рада буде ухвалювати після того, як внесе зміни до Бюджетного та Податкового кодексів у частині фінансової децентралізації.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав спікер парламенту Володимир Гройсман.

"Готуємо до реєстрації у Верховній Раді два раніше напрацьовані законопроекти, які дозволять децентралізувати фінанси в країні. Мова про зміни до Бюджетного та Податкового кодексів у частині децентралізації. Територіальні громади якомога швидше мають отримати бюджетну автономію, фінансову самостійність та збільшити доходи місцевих бюджетів - за рахунок закріплення певного відсотка загальнонаціональних податків", - наголосив Гройсман.

 
Допис by Volodymyr Groysman.

Голова Ради уточнив, що змінами запропоновано "більше половини податку на доходи фізичних осіб передати бюджетам міст обласного значення, районів, добровільно об'єднаних громад, крім того, ще частину в обласні бюджети. Таким чином понад 39 млрд грн податкового ресурсу потрапить до місцевих бюджетів усіх рівнів. Частина акцизів та податок на нерухомість теж мають залишатися на місцях - це ще додасть спроможності місцевим бюджетам".

зміни до бюджетного кодексу
facebook.com/pages/Volodymyr-Groysman

зміни до податкового кодексу
facebook.com/pages/Volodymyr-Groysman

Нагадаємо, у Кабміні ще два місяці тому порівняли два сценарії держбюджету-2015 і розказали, наскільки зростуть зарплати та пенсії.

ВідеоВерховна Рада доукомплектувала президію та поділила комітети

Залиште свій коментар