Гройсман порахував, скільки українці платитимуть за комуналку восени

Видатки не перевищуватимуть 15% сукупного доходу родини.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман підрахував, що отримувати субсидії після початку опалювального сезону будуть до 9 млн домогосподарств у країні. Уряд закликає громадян оформлювати субсидію, бо бюджету вигідніше надавати адресну допомогу кожній родині, ніж виплачувати дотації комунальним підприємствам, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Кабміні вже підготували зміни для непрацюючих пенсіонерів. Тепер, коли вони будуть отримувати субсидію, враховуватиметься дохід лише за попередній місяць, а не за цілий рік. Саме на цю норму було безліч скарг. Наприклад, якщо пенсіонер працював у 2015 році, розрахувався, то в 2016 не міг отримати допомогу для оплати комунальних послуг. Віднині ця норма скасовується.

ВідеоЧи вдасться уряду пом’якшити тарифний удар по Україні

Автоматично мають перерахувати субсидії 6 мільйонам родин. А як тільки почнеться опалювальний сезон і в квартири прийдуть платіжки за новими тарифами, то прохачів збільшиться ще на кілька мільйонів. Гройсман нагадує, що на оплату комунальних послуг має витрачатися не більше 15% родинного бюджету. Якщо сума виходить більша, то можна реалізовувати право на субсидію. І завдяки цьому громадяни не відчують збільшення тарифів. "Двокімнатна квартира розміром 50 квадратних метрів. Два дорослих, одна дитина, дохід на сім'ю 7 тисяч гривень. Платіж із субсидією буде 876 гривень для українських громадян. Через те, що ми ламаємо корупційні схеми, платіж буде нижчий, ніж минулого року. Пенсіонерам минулого року платіж був 407 гривень, а в цьому 387 – це краща відповідь усім популістам", - заявив прем'єр. Але тут-таки нагадав, що завадити оформленню субсидії може купівля будь чого, що перевищує суму у 50 тисяч гривень, приховані доходи або висока зарплатня.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Наступна публікація