Гройсман пояснив, навіщо скасували держрегулювання цін на продукти

Експеримент триватиме протягом трьох місяців.

Із 1 жовтня в Україні тимчасово скасують державне регулювання цін на продукти харчування. Експеримент, який триватиме до кінця року, є антикорупційним кроком та покликаний подолати один з інструментів тиску на бізнес.

Про це сьогодні, 23 вересня, заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, передає прес-служба Кабміну.

"Ми прибираємо ще одну перепону, яка завжди була інструментом тиску на бізнес у роздрібній мережі торгівлі", – сказав глава уряду.

Гройсман наголосив, що регулювання цін на продукти харчування було ще однією годівницею для корупціонерів-чиновників, які ходили торговельними мережами та вимагали з них хабарі.

"Приходили, знаходили одну гривню, більше чи менше, і починали їх карати величезними штрафами, величезними санкціями. Це антикорупційний крок, який, я думаю, буде правильно сприйнятий українським бізнесом. Якщо бізнес зрозуміє, що ми добросовісно підійшли до того, щоби не давати тиснути на бізнес, я думаю, що реакція бізнесу має бути адекватна. Але якщо хтось захоче зловживати, ми тоді будемо реагувати жорстко", – сказав прем'єр.

Зазначимо, що призупинять регулювання цін, зокрема, на дитяче харчування, хліб, борошно, крупи, яйця, соняшникову олію та м'ясо-молочні продукти.

Раніше експерти зазначали, що ціни на ці продукти не повинні б суттєво зрости. Адже підприємці вже давно знайшли способи обходити нормативи. Скажімо, на 0,1% змінюють показник жирності молока, масла чи сметани й автоматично не підпадають під держрегулювання.

Тим часом урожай овочів в Україні половинить ціни.

Залиште свій коментар

Наступна публікація