Гройсман пригрозив кримінальною відповідальністю за неправильні комунальні платіжки

Гройсман пригрозив кримінальною відповідальністю за неправильні комунальні платіжки

Фото: УНІАН

Прем'єр попередив, що за "липові" платіжки буде карати штрафами.

За виставлення українцям незаконних комунальних рахунків посадовців можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду.

"Я вважаю, що треба принести вибачення з одного боку, а з іншого – я попереджаю, що якщо  ми будемо бачити, що десь в регіонах такі речі відбуваються, ми будемо жорстоко карати штрафними санкціями. Я думаю, що тут може бути і питання кримінальної відповідальності за виставлення рахунків людям за неадекватними цінами. Я попереджаю всіх, що з цим не потрібно гратись і дражнити людей", - наголосив він.

Своєю чергою віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон повідомив, що за даними "Київенерго", така ситуація виникла через помилку.

"Нині усі платіжки, які були направлені споживачам, будуть переглянуті. Рахунки для решти споживачів, які ще не отримали платіжки, будуть відкориговані до реальних обсягів споживання", - запевнив він.

За словами Кістіона, наразі КМДА розбирається з проблемою, що виникла.

"Ми почули, що це начебто помилка. Але якась вона дуже дивна, коли дехто намагається розхитати ситуацію і нагнати істерію, з'являються платіжки з подвоєними-потрійними цифрами, нереальними, абсолютно завищеними. Будемо вважати, що це була помилка", - відреагував на слова віце-прем'єра Гройсман.

Водночас очільник МВС Арсен Аваков запропонував направити до його відомства матеріали перевірки, щоб з'ясувати, "чи може це більше, ніж помилка".

Нагадаємо, цього тижня мешканці багатоквартирних будинків Києва з центральним опаленням почали отримувати "браковані" платіжки за тепло. Частина людей обурена, а решта – видихнули з полегшенням. В оселях з майже однаковим метражем суми до оплати різняться від 300 грн до 2 тис. грн.

Також повідомляється, що неправильні рахунки за користування газом та житлово-комунальними послугами отримали і мешканці Одеської області.

Повʼязані теми:

Наступна публікація