Гройсман розповів, чи змушує МВФ Україну підвищувати пенсійний вік та скорочувати бюджетників

Гройсман розповів, чи змушує МВФ Україну підвищувати пенсійний вік та скорочувати бюджетників

Фото: УНІАН

Україна рік не могла отримати від МВФ черговий транш кредиту.

Цього тижня Україна отримала 1 млрд доларів третього траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду. Гроші вже перерахували на рахунки Нацбанку. Позики від міжнародних фінансових донорів поки рятують Україну. Черговий транш від МВФ трохи привів гривню до тями.

Але що саме уряд України пообіцяв натомість – чи буде підвищення пенсійного віку, чи можливе скорочення бюджетників, чи буде зняття мораторію на продаж землі, у прямому ефірі програми ТСН.Тиждень розповів прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

– Хочу сказати, що безвідповідальні політики постійно українців лякають. Подивіться виступи будь-якого політичного лідера, який вважає себе лідером, вважає себе в опозиції: "Все пропало!", "Ми всі загинемо!", "Завтра – все, кінець! І тільки я знаю, як вас врятувати. Але нікому не скажу". Міжнародний валютний фонд говорить про те, що популістська політика в минулих роках і десятиріччях призвела до того, що в Пенсійному фонді немає грошей. Тобто там є дефіцит – 150 мільярдів гривень. На наступний рік він буде більшим. Вони говорять про те, що, "колеги, ви маєте збалансувати цей дефіцит певними заходами. Давайте думати, які це будуть заходи, якщо ви хочете бути ефективними". І після того можуть прийматися рішення. Будь-які пенсійні рішення приймає Верховна Рада України. Тому те, що питання потребує справедливості в пенсійному забезпеченні, в мене немає сумніву. І в 45 мільйонів українців теж немає сумніву. У нас сьогодні більшість громадян України перебувають на мінімальних пенсіях. Якщо хтось скаже, що пенсійна система в Україні є досконалою, я категорично з цим не погоджуся, – сказав Гройсман.

– Пенсії потрібно підвищувати? Ваша особиста позиція.

– Інструментів може бути дуже багато. Але я хотів би підкреслити одну річ. Дуже важливо, що немає цілі підвищити пенсійний вік. Є самоціль зробити систему, яка була б сталою, і яка би через 10 років дала можливість людям, виходячи на пенсію, отримати пенсію. У нас є два з половиною мільйони людей, які не сплачують внески до Пенсійного фонду. Ви хочете сказати, що це нормально? Думаю, що ні.

– Бюджетників скорочувати будуть?

– Для нас дуже важливо не скорочувати людей. Для нас дуже важливо підвищувати якість освіти, охорони здоров'я, державного управління. Я категоричний противник того, щоб у нас була надлишкова кількість людей, які просто паразитують на державних ресурсах. Знаєте, багато народу – мало кисню. Коли дуже багато людей займаються справою, завжди втрачається якість. Я би дуже хотів, щоби системний підхід до реформування, наприклад, охорони здоров'я, який ми презентуємо найближчим часом, або реформа державної служби (до речі, яку ми розпочали) – це має бути ефективна кількість, достатня кількість для того, щоб надавати якісну послугу. Не для того, щоб там людина сиділа (показує на фото будівлі Кабміну), а їй сказали: "Ви підіть за тією довідкою або за тією довідкою". Це абсолютно є неприпустимим. І такі речі ми будемо знищувати. Тому що людина має написати заяву на субсидію, має дати довідку про свій дохід – і крапка, і більше нічого не потрібно. І чиновник має за нею бігати. Подайте два документи – і ні про що не думайте. У вас буде субсидія, ви отримаєте підтримку і цієї підтримки буде достатньо для того, щоб нормально жити.

Нагадаємо, Україна рік не могла отримати черговий кредит від МВФ – через зволікання з реформами, а потім – через політичну кризу, відставку уряду Яценюка та призначення нового Кабміну на чолі з новим прем'єром Володимиром Гройсманом.

Завдяки "розмороженню" співпраці з МВФ Україна зможе тепер отримати ще 600 млн євро від Євросоюзу. А також розміщуватимуть євробонди під гарантії уряду США. В Нацбанку України сподіваються вже до кінця року отримати ще 1,3 мільярда доларів кредиту.

У МВФ також заявили, що можуть розглянути виділення Україні ще одного траншу до кінця року.

Володимир Гройсман розповів про випадки зникнення субсидій та плани на держбюджет на 2017 рік

Володимир Гройсман розповів про випадки зникнення субсидій та плани на держбюджет на 2017 рік

Повʼязані теми:

Наступна публікація