Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гройсман про "чесний бюджет": де візьмуть гроші, кому підвищать зарплати і дадуть безкоштовні ліки

В уряді прогнозують 3-відсоткове економічне зростання у 2017 році.

Цього тижня Кабмін ухвалив проект закону про держбюджет України на 2017 рік та віддав його на розгляд парламенту. Головний кошторис планують збільшити на 16,9%.

Економіка країни повинна зрости на 3%. Уряд також передбачає зростання соцстандартів на 10,1% – на 1 грудня 2017-го мінімальна зарплата та прожитковий мінімум становитимуть 1762 грн, порівняно з 1600 грн на 1 грудня 2016-го. Пріоритети – сфери національної оборони і безпеки, реконструкції та будівництва доріг, збереження децентралізації, запровадження масштабної енергоефективності, підтримка аграрного сектору та освіти.

Що буде далі із зарплатами, субсидіями і державною кишенею загалом, у прямому ефірі програми ТСН.Тиждень розповів прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

– У проекті держбюджету очікуєте більше надходжень. Назвіть зараз п'ять основних особливостей, чим він кращий, ніж ті, що подавалися раніше?

– Кожен бюджет має свої відмінності. Я хотів би говорити про те, що за чотири-п'ять місяців роботи нового уряду було достатньо часу для того, щоб зрозуміти ситуацію, яка в нас є сьогодні, і що ми маємо зробити в майбутньому. Насправді, ми внесли (до парламенту) бюджет чесний і він розрахований на 3-відсоткове зростання ВВП. Це говорить про те, що він є збалансованим. Я розумію, що популісти і критикани зараз будуть говорити про те, що він поганий, ніякий і так далі. Але там є дуже чіткий пріоритет – економічне зростання. Я все буду робити для того, щоб ми більше створювали робочих місць, щоб у нас була розвинута економіка і через це ми могли підвищувати соціальні стандарти, давати людям нормальну заробітну плату, яку вони заробили, і це є в принципі ідеологія цього бюджету.

Ми забезпечимо фінансування оборонки, так як це необхідно. Країна сьогодні воює і ми маємо отримати забезпечене сильне військо. І тут питання фінансування виходить на перші позиції.

Ми забезпечимо масштабне будівництво доріг, тому що українці сьогодні побачили, що за три-чотири-п'ять місяців вдалося достатньо серйозно розпочати роботи дорожнього господарства. По різних областях, треба відверто говорити, – по-різному. У західних областях і центрі працюють найкраще. Наприклад, Миколаївська область сьогодні є аутсайдером, бо вони не використовують ті ресурси, які могли би використовувати. Але ми розблокували і почали процес будівництва доріг. У наступному році будемо це пришвидшувати. Розуміємо, що це – робота, податки, економіка.

Питання освіти – один із надважливих наших пріоритетів. Пропонуємо в наступному році збільшити заробітну плату більше, ніж на 1400 гривень для українського вчителя. Настав час, коли маємо давати можливості через пріоритети. Відновлювати, в тому числі, надважливу систему – систему освіти.

Ми передбачаємо 20-відсоткове збільшення оплати праці для медиків. Але що ми беремо у фокус сьогодні? Закумулюємо достатній ресурс для того, щоб у 2017 році забезпечити українців безкоштовними ліками. Мова йде про те, що в нас є 18 програм, які недофінансовувались хронічно – це інсуліни, гіпертонія та багато інших. Ми закладаємо зараз ресурс 5,9 мільярда гривень плюс кошти глобального фонду, які дозволять нам залучити міжнародні кошти і через публічні закупівлі, а публічні закупівлі дають економію, дати можливість людям отримувати якісні ліки і в принципі їх отримувати в повному обсязі.

І ще є ряд новацій, які є абсолютно орієнтовані на розвиток. Хочу розчарувати всіх панікерів, які говорять, що все пропало. Можу сказати абсолютно чітко, що я бачу, яким чином буде розвиватися країна, я бачу стабілізацію, я бачу розвиток. Я глибоко вірю в те, що з кожним роком, з кожним місяцем ситуація в Україну буде кращою, і люди будуть це відчувати.

– Звідки з'являться гроші? Будете збільшувати податки та акцизи? Звідки надходження?

– Ні в якому разі. Податки збільшувати не можливо. Тиснути на бізнес абсолютно є неприпустимим. Тому уряд повністю відмітає позицію щодо збільшення податків на бізнес.

– Де знайдете гроші?

– За рахунок економічного зростання. Ми сьогодні прогнозуємо, що в наступному році таке економічне зростання буде на рівні 3%. Ми бачимо, що МВФ навіть зробив розрахунок і сьогодні є прогноз на 2,5% (зростання ВВП України у 2017-му). Урядовий – 3%. Вважаємо, що це абсолютно реально. Це інвестиційна політика, це інвестиції як держави в різні сфери. От ми будемо підтримувати, наприклад, аграріїв. Я би хотів, щоб в Україні постало справжнє невелике фермерство. Але їм треба дати поштовх, дати можливість. Бо великі холдинги можуть самі за себе подбати. Тому наше завдання – дати можливість стимулів на вироблення продукції. Через ці стимули ми можемо розблокувати систему українського вітчизняного машинобудування.

Нещодавно збирав (на зустріч) металургів. У металургів є комплекс проблем. Вони можуть зростати, можуть більше експортувати, можуть більше платити в бюджет, але в них є обмеження державні. Тому наше завдання, в жовтні це рішення буде прийняте, зробити конкурентні умови, щоб вони збільшували обсяг виробництва своєї продукції.

Отакі конкретні секторальні речі дадуть можливість до зростання. Нам потрібно провести ефективну приватизацію і я вірю, що це можливо зробити для того, щоб ліквідувати ще один корупційний чинник, на якому завжди паразитувала влада. А з іншого боку в ці проекти залучити достатньо інвестицій. Знову ж таки – це буде створення додаткових робочих місць.

Тим часом економісти оцінили очікування Кабміну від держбюджету на 2017 рік.

Залиште свій коментар

Вибір редакції