Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гройсман розповів про екстрений план з економії газу, постачання з Європи та "вжалив" "Нафтогаз"

Україна активно економитиме газ найближчі п'ять днів.

Протягом найближчих п'яти днів Україна буде жорстко економити газ. Де можливо - перейдуть на альтернативні види палива, на вимушені канікули відправили дитсадки, школи та виші. Українські чиновники навперебій запевняють, що ситуація контрольована - просто всім разом слід поекономити.

"Провів нараду з технічними фахівцями, мав розмову з віце-президентом Еврокомісії з енергетичних питань. Ситуація контрольована. Жодних негативних явищ не буде. Наш план передбачає економію на найближчі 5 днів, щоб збалансувати систему. "Газпром" не виконує рішення Стокгольмського арбітражу. Країна-агрессор завжди буде шукати можливості для нанесення нам шкоди. "Нафтогаз" мав бути більш обачливим", - написав у Twitter прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Раніше в Гройсмана та Коболєва був конфлікт. Глава уряду навіть вимагав звільнення глави "Нафтогазу". Але Коболєв втримався на посаді. Із компанії тоді пішли незалежні члени наглядової ради й заявили, що влада всіляко намагається контролювати цей енергохолдинг та не проводить достатніх реформ. 

"План, який ввели в дію за рішенням Енергетичного штабу, передбачає дії всіх служб та органів влади у подібних випадках. Регіони можуть самі визначати схему споживання газу. План був сформований заздалегідь, для вирішення ситуацій такого типу. Відбулась заміна джерела енергії. Деякі ТЕЦ працюють на мазуті. Все виконуємо у штатному режимі. Приймемо всі міри. Кожен чиновник має думати, щоб у квартирах було тепло, була тепла вода", - додав Гройсман.

Прем'єр запевнив, що "вже завтра Україна розпочне отримувати європейський газ".

"Поки "Газпром" намагається використати газове питання для політичного шантажу, "Нафтогаз" закупить додатковий обсяг природного газу у європейських компаній. Наші польські партнери вже підтвердили, що усі необхідні обсяги зараз будуть залучені до цього процесу. Безумовно, що ми абсолютно твердо і спокійно пройдемо цей кризовий період. І ні економіці, ні соціальній сфері нічого не загрожує", - ідеться на сторінці президента України Петра Порошенка у Facebook.

Тим часом у "Нафтогазі" подякували українцям за розуміння ситуації з російським "Газпромом", який відмовився постачати газ, підтримку флешмобу щодо економії блакитного палива. Також запевнили, що газу вистачить. Повідомили, що вже домовилися про постачання з польською компанією PGNiG. І заодно потролили росіян.

Нагадаємо, керівництво "Газпрому" заявило, що розриває з Україною всі контракти – на постачання газу, а також на його транзит територією України до Європи.

Відео"Газпром" розриває контракт на постачання газу Україні

А також на транзит палива українськими магістралями до ЄС. Очільник "Газпрому" Олексій Міллер пояснив, що таке рішення у Росії ухвалили через вердикт Стокгольмського арбітражу, який присудив сплатити "Нафтогазу" 4,5 мільярда доларів компенсації.

"Газпром" розриває контракт на постачання газу Україні

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції