Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гройсман розповів про нове підвищення пенсій військовослужбовцям, назвав дати і суми

Надбавки до пенсій військовослужбовцям почнуть виплачувати наприкінці березня.

Підвищені пенсії військовослужбовці почнуть отримувати вже наприкінці березня, а масово – в квітні. У підвищені квітневі пенсії також увійдуть доплати за січень, лютий і березень.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Пенсії перерахують за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу (Міноборони, МВС, інші силові органи – загалом 12 відомств) - пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду.

Для перерахунку пенсій військовослужбовцям (окрім осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ) будуть враховані: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років.

Під час перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ враховуватимуться: оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, премія за січень 2016 року.

Пенсії підвищуватимуть поетапно:

На першому етапі, починаючи від 1 січня 2018 року, пенсії для військовослужбовців підвищать у середньому на 1,5 тис. грн.

Від 1 січня 2019 року пенсії зростуть у середньому ще на 750 грн.

Від 1 січня 2020 року – ще в середньому на 750 грн.

Таким чином за два роки військові пенсії зростуть приблизно вдвічі. Нині середня пенсія військових складає 2898,41 грн.

Під час перерахунку пенсій також враховано вимоги закону "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій осіб" у частині перерахунку пенсій колишнім працівникам МВС відповідно до закону "Про Національну поліцію України". Пенсії їм буде перераховано від 1 січня 2016 року з розстрочкою виплати коштів за попередній період. Тобто від 1 січня 2018 року вони будуть отримувати нові пенсії, а сума за попередній період їм буде виплачуватись, починаючи від 1 січня 2019-го.

Загалом пенсії будуть переглянуті для 12 силових відомств. Підвищені пенсії мають отримати майже 498 тис. осіб. У бюджеті Пенсійного фонду передбачено 7,8 млрд грн для підвищення військових пенсій.

Раніше повідомлялося, що в Україні змінять механізм нарахування пенсій для цивільних осіб.

Залиште свій коментар

Вибір редакції