Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гройсман розповів, скільком пенсіонерам піднімуть пенсії на понад 1 тис. гривень

Від 1 жовтня мінімальна пенсія становитиме 1452 гривень

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що завдяки ухваленню реформи понад 1,1 млн пенсіонерів отримають підвищення пенсій на понад 1000 гривень.

Про це він сказав на засіданні уряду, передає прес-служба Кабміну.

Зокрема, ухвалення Радою пенсійної реформи дозволить вже в жовтні підвищити пенсії для понад 9 млн пенсіонерів, скасувати оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів, залишити чинний пенсійний вік та запровадити автоматичне підвищення пенсій.

За словами Гройсмана, від 1 жовтня мінімальна пенсія становитиме 1452 гривень.

"У минулому залишаються пенсії в 949 грн", - сказав прем’єр-міністр і додав, що база нарахування пенсій становитиме 3764 грн  і понад 1,1 млн пенсіонерів отримають підвищення пенсій на понад 1 тис. гривень.

"Хотів би привітати з рішенням Парламенту про ухвалення пенсійної реформи. Її роками чекали пенсіонери. Це надзвичайно важливе рішення. Вчора ми заклали основу справедливої пенсійної системи. Це був дуже непростий шлях, хочу ще раз подякувати всім, хто брав участь у процесі", - додав глава уряду.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада затвердила законопроект, що запускає пенсійну реформу і повинен створити справедливу систему пенсійного страхування.  За ухвалення документа №6614 у другому читанні та в цілому проголосували 288 депутати з 346 присутніх у залі. Проти документа проголосували 8 народних обранців, 23 вирішили утриматися. Тим часом не голосували за історичний документ 27 нардепів. 

Законопроект відновлює диференціацію розмірів пенсій залежно від отриманого заробітку та страхового стажу. Окрім цього повинен відбутися перегляд умов перерахунку (індексації) пенсій, а також щорічний перерахунок пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати. 

Після ухвалення законів щодо пенсійної реформи мінімальна пенсія в Україні зросте на 11% (на 140 грн) – від нинішніх 1312 грн до 1452 грн для тих, у кого достатньо страхового стажу. У разі схвалення нардепами пенсійної реформи, від 1 жовтня для призначення та перерахунку пенсій застосовуватиметься прожитковий мінімум, що передбачений держбюджетом на 1 грудня 2017 року. Тобто, від 1 жовтня прожитковий мінімум для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, становитиме 1452 грн.

ВідеоЗ першого жовтня в Україні зросте мінімальна пенсія

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції