Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Гройсман не повідомив стратегічним радникам про різке підняття мінімальних зарплат

За словами голови стратегічних радників, таке рішення вимагає безлічі розрахунків.

Підвищення мінімальної – до 3200 грн, яке було запропоноване урядом, виявилося "неприємним сюрпризом", про який не знали радники та міжнародні партнери України.

Про це на брифінгу заявив співголова Стратегічної групи радників Лєшек Бальцерович, передає УНІАН.

"Неприємний сюрприз був вчора. Я хочу сказати, що ні я, і ніхто з міжнародних організацій не знали про це, що буде збільшення на 100% мінімальної зарплати. Що ще важливо, ми не мали можливості ознайомитися з калькуляцією, на яку спирається це рішення", - зазначив він.

Бальцерович зазначив, що це стало вже другим неприємним сюрпризом від влади в цьому році. Першим стало продовження мораторію на продаж сільгоспземель.

"Я не проти того, щоб було менше бідних людей. Але бідність усувається шляхом економічного зростання, а прискорення зростання потребує прискорення реформ", - наголосив він.

За його словами, таке рішення вимагає безлічі розрахунків.

Радник зазначив, що був украй здивований пропозицією голови Державної фіскальної служби про підвищення мінімальної зарплати більше ніж на 100% без жодного виправдання.

"Здається, що це змагання в популізмі всередині самого уряду", - сказав він.

Бальцерович додав, що аби побороти бідність в майбутньому, необхідно збалансувати бюджет, знизити інфляцію та покращити бізнес-середовище.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів на своєму засіданні 26 жовтня запропонував удвічі збільшити в 2017 році показник мінімальної зарплати - до 3200 грн, тоді як у проекті бюджету на поточний рік закладено її підвищення з 1 грудня лише до 1600 грн.

Таким чином уряд має намір зрівняти показники мінімальної зарплати з фактичним, а не нормативним прожитковим мінімумом.

Своєю чергою, прем'єр-міністр Гройсман наголосив, що підвищення мінімальної зарплати відповідає можливостям економіки і уряд може забезпечити його з 1 січня 2017 року.

За словами віце-прем'єр-міністра Павла Розенка, Кабмін планує вже за декілька тижнів оприлюднити і представити парламенту розрахунок додаткових витрат державного бюджету на 2017 рік у зв'язку з прийняттям рішення про підвищення мінімальної заробітної плати.

Залиште свій коментар

Вибір редакції