Грузія відмовилася від російського газу і вже знайшла йому заміну

Влада Грузії уклала нову угоду з РФ.

Грузія відмовилася від російського газу і вже знайшла йому заміну

© Газпром

До кінця 2017 року Грузія не купуватиме газ у Росії. Також сторони підписали нову угоду, відповідно до якої "Газпром" оплачуватиме транзит газу територією Грузії до Вірменії частково грошима і частково газом (10% від обсягів постачань до Вірменії) 2017 року, а 2018-го повністю перейде на грошову оплату.

Про це повідомив міністр енергетики Грузії Каха Каладзе, передають "РИА Новости".

"Угода, яку було оформлено з "Газпромом", дає нам можливість не залежати від російського газу", - наголосив Каладзе.

Грузія відтепер купуватиме газ в Азербайджану.

"У нас є можливість придбати газ в Азербайджану або Ірану. На сьогодні ми ухвалили рішення повністю завантажитися азербайджанським природним газом", - уточнив Каладзе.

Протягом найближчих двох років Грузія планує збудувати нове газосховище (введуть в експлуатацію в 2020-му), аби ще більше не залежати від постачань з Росії.

Зазначимо, що Азербайджан є основним постачальником газу до Грузії, основна частка закупівель припадає на холодну пору року.

Нагадаємо, Україна не купує газ у Росії вже півтора року.

Раніше повідомлялося, що РФ та Білорусь не змогли домовитися про погашення останньою 700 млн доларів боргу за російський газ.

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie